Pierwsza w mieście JADŁODZIELNIA. Otwarcie w niedzielę

Na najbliższą niedzielę zaplanowano otwarcie pierwszej w naszym mieście jadłodzielni. Inicjatywa zostanie realizowana przy Parafii i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, a za jej pojawienie się odpowiada Fundacja Międzynarodowy Instytut Rozwoju Dzieci.

R E K L A M A


- Według badań Instytutu Ochrony Środowiska, w Polsce rocznie marnuje się prawie 5 milionów ton żywności, z czego około 60% pochodzi z gospodarstw domowych. Średnio, polskie rodziny wyrzucają 3,9 kg żywności TYGODNIOWO!! Najczęściej wyrzucanymi produktami są pieczywo (23,7%), wędliny (12,8%), i owoce (12,6%). Po co wyrzucać jedzenie skoro zawczasu można podzielić się tym czego mamy za dużo i wiemy, że nie zjemy. Nasza Jadłodzielnia zacznie działać już w tę niedzielę, na zakończenie Tygodnia Edukacji Globalnej – czytamy w komunikacie fundacji.

Inauguracja Jadlodzielni nastąpi w Parafia i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w czasie odpustu ku czci Matki Bożej Miłosierdzia, podczas Mszy św. w Godzinie Miłosierdzia o 15.00.

- To owoc działalności naszej fundacji i zwieńczenie marzeń wielu osób z Łomży, które od lat dążyły do realizacji tej samej idei – jednoczenie świata czynną miłością. Proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego ks. dr Jacek Czaplicki najpierw użyczył lokal, następnie dzięki wsparciu i zaangażowaniu wielu lokalnych firm i osób prywatnych powstało miejsce otwarte dla każdego, ponad podziałami, z pozytywną energią i miłością. Powstało, by pomagać dzieciom w Afryce i w Łomży – mówi Krzysztof Boniecki z Fundacji MIRD.

- W DOBROdzielni chcemy łączyć, rozwijać i inspirować ludzi do czynienia dobra. Dzięki zaangażowaniu wielu wolontariuszy, dzieci, młodzież i dorośli mogą spędzać tam czas korzystając z bezpłatnych zajęć (język migowy, zajęcia plastyczne dla rodzin, zajęcia samopoznania, aktywizujące, rozwijające zainteresowania muzyczne, czy teatralne). W DOBROdzielni można też odrobić lekcje przy wsparciu wolontariuszy, porozmawiać, spędzić miło czas – dodaje Krzysztof Boniecki.

Osoby i firmy zainteresowane wsparciem projektu mogą kontaktować się z jego realizatorami pisząc na adres mailowy: krzysztof.boniecki@iichd.org lub dzwoniąc pod nr tel. 510 003 364.

tekst: xlomza.pl, UM Łomża