Rejsy gondolą po Narwi pośród laureatów konkursu na najlepszy Produkt Turystyczny województwa

W Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku odbyła się uroczysta gala wręczenia certyfikatów laureatom regionalnego etapu XX edycji Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Podlaskiego. Wyróżnienie w kategorii Najlepszy Produkt Turystyczny otrzymał łomżyński kapitan rzeczny Marcin Mieczkowski, dzięki któremu ożyła narwiańska żegluga i od kilku lat turyści oraz mieszkańcy naszego regionu mogą w trakcie rejsów gondolą podziwiać uroki rzeki Narew i nadrzecznych krajobrazów doliny Narwi.

Kapituła konkursu oceniała rywalizację jego uczestników w trzech kategoriach: o „Certyfikat Regionalnej Podlaskiej Organizacji Turystycznej”, o tytułu „Turystyczne Odkrycie Roku” i o „Złoty Certyfikat Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej”.
Ostatecznie na I miejscu zostały sklasyfikowane „Światowe Mistrzostwa w Pieczeniu Babki i Kiszki Ziemniaczanej w Supraślu”, na miejscu II „Fiesta Balonowa - Dolina Narwi” i na miejscu III - Rajd turystyczny "Z biegiem Kanału Augustowskiego". Turystycznym odkryciem roku została 44-metrowa wieża widokowa w Uhowie ulokowana w gminie Łapy.