Polska od Kuchni – Roztańczona Polska. Letnia trasa TVP w Łomży

W Łomży 4 czerwca będzie miał miejsce największy niedzielny obiad z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej. Na muszli koncertowej przy ul. Zjazd odbędzie się Festiwal „Polska od Kuchni” połączony z letnim cyklem koncertów „Roztańczona Polska”.

W naszym mieście w 2019 i 2022 roku gościła Wakacyjna Trasa Dwójki „Lato – Muzyka – Zabawa”. W tym roku Telewizja Polska organizuje cykl letnich koncertów pn. „Roztańczona Polska”. Jedną z 16 miejscowości, w której impreza się odbędzie, jest Łomża. W niedzielę 4 czerwca od godz. 20:00 wystąpią m.in. Boys, Łobuzy, Topky, Andrzej Rybiński, Dagmara Bryzek i Kapitan Folk. Wydarzenie będzie transmitowane na antenach TVP 3.

Wcześniej, bo już od godz. 13:00, na muszli koncertowej będzie trwał Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od Kuchni”, który w Łomży gościliśmy również w ubiegłym roku. To sentymentalna podróż przez smaki dzieciństwa, zapach babcinego rosołu, kolory strojów regionalnych i wszystkiego, co w Polsce najpiękniejsze. Pozwoli ona zagłębić się w zakamarki polskiej kuchni, odkrywać najpiękniejsze rękodzieło, doceniać talent i zaangażowanie, a wszystko to przy akompaniamencie muzyki i wtórze tańca. Przewidziane są m.in. programy artystyczne Kół Gospodyń Wiejskich, pokazy i warsztaty kulinarne Kuby Steuermarka oraz Kasi Gubały, wybory miss wdzięku, strefa relaksu, loteria z nagrodami oraz poczęstunek najlepszych specjałów z całego województwa.

To jednak nie koniec atrakcji. Na muszli koncertowej będzie trwał Dzień Dziecka organizowany przez Pocztę Polską. W jego trakcie organizatorzy przewidują warsztaty dla dzieci, loty balonem, bańki XXL oraz dmuchańce. Zapowiada się naprawdę dobra zabawa.