Z powietrza czuwali nad bezpieczeństwem pieszych

Wczoraj policjanci z łomżyńskiej drogówki zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w rejonie przejść dla pieszych, ale także sprawdzali czy piesi i rowerzyści dbają o swoje bezpieczeństwo. Do tych działań włączyli się również mundurowi z podlaskiej grupy Speed, którzy z powietrza czuwali nad bezpieczeństwem pieszych.

R E K L A M A


Wczoraj policjanci z łomżyńskiej drogówki zwracali szczególną uwagę na łamanie przepisów drogowych, zwłaszcza w relacji kierujący - pieszy. Przyglądali się zachowaniu kierowców i pieszych, w miejscach gdzie najczęściej dochodzi do wypadków z ich udziałem. Nad łomżyńskimi ulicami po raz kolejny pojawił się policyjny dron. Policjanci z podlaskiej grupy Speed obserwowali zachowania kierowców i pieszych z dużej odległości i w bardzo dobrej jakości.

Tylko jednego dnia mundurowi ujawnili łącznie 86 wykroczeń, z czego 73 z winy kierowców, 13 popełnionych przez pieszych. Przechodzenie przez jezdnię na czerwonym świetle bądź przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych, to nadal główne wykroczenia popełniane przez pieszych. Natomiast do głównych wykroczeń kierowców należą: wyprzedzanie bezpośrednio przed oraz na przejściach dla pieszych, a także omijanie innego pojazdu, który zatrzymał się, aby ustąpić pierwszeństwa pieszemu na przejściu.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność na drodze. Przypominają także, że nawet niewielki odblask może pomóc kierowcy zauważyć pieszego, który porusza się po drodze. Niech będzie on nieodzownym elementem naszego ubioru!

Komentarze

  • Pomagamy i hronimy

    • 11 mies. temu
    Hahaha, genialny tytuł. Takie akcje nie mają nic wspólnego z bezpieczeństwem. Tłumacze z milicyjnego bełkotu na nasze: „Mamy nowy gadżet (który nam zasponsorowałeś) i teraz możemy jeszcze efektywniej drenować twoją kieszeń, gdy bedziesz popełniał niewyobrażalne przestępstwa takie jak przechodzenie na pustej drodze gdzie nie ma żadnego samochodu w promieniu 1 km”.