CHCIAŁA SPRZEDAĆ ZA 2 ZŁOTE - STRACIŁA 6 TYSIĘCY

Oszuści ciągle atakują. Kolejny raz, tym razem mieszkanka gminy Wizny padła ich ofiarą. 34-latka na jednym z portali ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaż za 2 złote niemowlęce spodenki. Gdy zalogowała się do bankowości elektronicznej na stronie przesłanej w linku przez ,,kupującego”, to straciła 6 tysięcy złotych.

R E K L A M A


O metodach działania oszustów informowaliśmy już wielokrotnie. Sposób ich działania jest bardzo podobny, dlatego zawsze musimy zachować czujność i przede wszystkim zweryfikować otrzymaną wiadomość. Do łomżyńskiej komendy przyszła mieszkanka gminy Wizna i poinformowała, że padła ofiarą oszusta. 34-latka na jednym z portali ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaż za 2 złote niemowlęce spodenki. Chwilę później poprzez ten sam portal skontaktował się z nią zainteresowany klient. Następnie otrzymała link, po kliknięciu którego miały wpłynąć pieniądze na konto. 34-latka weszła w przesłany link i wybrała swój bank. Strona, do której została przekierowana, była łudząco podobna do prawdziwej strony jej banku. Tam wpisała swój login oraz hasło. Kiedy po kilku godzinach kobieta sprawdziła swoje konto okazało się, że z jej rachunku zniknęło 6 tysięcy złotych, a kontakt z rzekomym kupującym się urwał.

Komentarze

  • Karol

    • 2 mies. temu
    No jak zwykle zawsze winny nie oszust tylko osoba oszukana. Policja w tym kraju zamiast łapać tych oszustów i ich namierzać nie mogą nic zrobić tylko jedynie pouczać ciągle ofiary tego typu przestępstw. Pomyślcie jako społeczeństwo po co utrzymujemy z podatków 100000 ludzi którzy w sumie są bezradni wobec tych oszustów i prawdziwych przestępców a zwykłych ludzi za brak maseczki ciągają przez pół roku po sądach albo za spaloną żarówkę w aucie? Jaworka nie mogli namierzyć przez kilka lat a teraz podobno szukali w pobliżu miejsca zbrodni jego ciała. Teraz po kilku latach znajdą ciało pewnie??Gdyby to nie było tak tragiczne to można by się uśmiać..Ale lepiej nie bo jeszcze policja znajdzie sposób by za wyśmiewanie ich nieudacznictwa odpowiedzieć przed sądem.