W Łomży ruszył nabór biznesowych pomysłów

Vouchery w wysokości od 2 do 5 tysięcy złotych można wygrać w konkursie „Mój pomysł na biznes - Zabiznesuj w Łomży”, organizowanym przez Urząd Miejski, a skierowanym do uczniów i studentów. Rozpoczynający się dziś nabór biznesowych pomysłów zainaugurował briefing prasowy w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących.

- Poprzez ten konkurs chcemy aktywizować łomżyńską przedsiębiorczość, a z nadesłanych projektów wybrać te, które mają największe szanse na realizację - powiedział podczas spotkania z przedstawicielami mediów prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, zachęcając młodych ludzi do udziału w zmaganiach.

Zastępca prezydenta Andrzej Garlicki, przypomniał, że poprzedziły je warsztaty dla młodzieży, które odbyły się w łomżyńskich uczelniach.

- Podczas tych spotkań zachęcaliśmy młodych ludzi do tego, aby odpowiedzieli sobie na pytanie - co chcą robić w życiu? Pokazaliśmy także dobre praktyki, a w rolach mentorów wystąpili przedsiębiorcy, którzy osiągnęli biznesowy sukces - mówił.

- Cieszę się, że samorząd widzi potrzebę tego typu zadań, gdyż propagowanie przedsiębiorczości wśród młodzieży, może w pewnym stopniu ograniczyć jej odpływ z miasta - powiedział dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 Artur Ciborowski.

Obecny na briefingu nauczyciel przedsiębiorczości w Zespole Szkół Ekonomicznych Nr 6 w Łomży Maciej Powichrowski zauważył, że uczniowie mają wiele pomysłów, ale nie bardzo wiedzą jak przekuć je w dobry biznesplan.

- Dlatego uważam tę inicjatywę za szczególnie cenną, mającą pokazać, że do tego, aby z powodzeniem prowadzić własną działalność wcale nie są potrzebne ogromne pieniądze.

Konkurs realizowany jest przez Miasto Łomża na potrzeby Zadania pn. Konkurs dla młodych przedsiębiorców „Mój pomysł na biznes” w projekcie „Łomża – Miasto, w którym żyję i pracuję”, w ramach Programu Rozwój Lokalny, finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.”

Nabór zgłoszeń i biznesplanów prowadzony będzie od 1 grudnia 2022 r. do 31 stycznia 2023 r. Autorzy najlepszych pomysłów mogą liczyć na vouchery w wysokości od 2 do 5 tys. zł.

Szczegółowe informacje o konkursie, regulamin oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się pod adresem http://biznes.um.lomza.pl/archiwa/18916