Pościg za nietrzeźwym kierowcą

Kierowca opla nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Mundurowi po krótkim pościgu zatrzymali 40-latka. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zgodnie z kodeksem karnym za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie w stanie nietrzeźwości kodeks przewiduję karę do 2 lat pozbawienia wolności.

R E K L A M A


Wczoraj po 17, policjanci z łomżyńskiej patrolówki na ulicy Kamiennej, chcieli zatrzymać do kontroli opla, którego kierowca jechał całą szerokością jezdni. Jednak siedzący za kierownicą mężczyzna zlekceważył polecenia policjantów i zaczął uciekać w kierunku Szosy do Mężenina. Mundurowi ruszyli za nim w pościg. Pirat drogowy ignorował sygnały świetlne oraz dźwiękowe i kontynuował ucieczkę. Na ulicy Wiosennej policjanci zajechali mu drogę uniemożliwiajac mu dalszą jazdę. Chwilę później 40-latek był w rękach funkcjonariuszy. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie sprawdzania w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna niedawno odzyskał prawo jazdy. Wcześniej stracił je za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Wczoraj ponownie pożegnał się z dokumentem. Zgodnie z kodeksem karnym za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie w stanie nietrzeźwości kodeks przewiduję karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

  • Kostucha

    • 2 mies. temu
    Życie po śmierci istnieje czy to się komuś podoba czy nie. Sen to przejście do innego świata. Sen może być cudowny lub horrorem nie do zniesienia i wtedy człowiek budzi się zlany potem. Coś w tym jest, to są przeżycia. Przed sobą nikt nie ucieknie. Każdy zostanie rozliczony i lepiej nie igrać z losem.
  • Kostucha

    • 2 mies. temu
    Jeżeli kogo denerwują reklamy to proponuję Ad Block który jest darmowy i dostępny w sklepie Google Play. Aplikację trzeba ustawić jako domyślną i nie przepuści ani jednej reklamy, sto procent skuteczności.