ROAD SAFETY DAYS Z ŁOMŻYŃSKIMI POLICJANTAMI [FOTO]

 • ROAD SAFETY DAYS Z ŁOMŻYŃSKIMI POLICJANTAMI [FOTO]
 • ROAD SAFETY DAYS Z ŁOMŻYŃSKIMI POLICJANTAMI [FOTO]
 • ROAD SAFETY DAYS Z ŁOMŻYŃSKIMI POLICJANTAMI [FOTO]
 • ROAD SAFETY DAYS Z ŁOMŻYŃSKIMI POLICJANTAMI [FOTO]
 • ROAD SAFETY DAYS Z ŁOMŻYŃSKIMI POLICJANTAMI [FOTO]
 • ROAD SAFETY DAYS Z ŁOMŻYŃSKIMI POLICJANTAMI [FOTO]

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego łomżyńskiej jednostki Policji wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Łomży, w ramach trwającego Europejskiego Tygodnia Mobilności, zorganizowali wczoraj Dzień Ruchu Drogowego, aby promować ROAD SAFETY DAYS. Ideą tej akcji jest „wizja zero” czyli zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych. Celem działań mundurowych było między innymi podniesienie świadomości społecznej, co do dbania o bezpieczeństwo zarówno swoje, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

R E K L A M A


Policjanci z łomżyńskiej „drogówki” dołączyli do akcji Road Safety Days, czyli Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego. Mundurowi prowadzili szeroko zakrojone działania profilaktyczne związane z promowaniem pozytywnych postaw wśród kierowców i pieszych, a kontrole na terenie całego powiatu, miały na celu eliminowanie takich zachowań na drogach, które negatywnie wpływają na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Jednym z elementów prowadzonej akcji było zorganizowane wczoraj, wspólnie z WORD Łomża, szkolenie doskonalące dla uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego spotkanie rozpoczęli od rozmowy na temat nowych zmian w przepisach obowiązujących kierowców. Na młodzież czekał przejazd specjalnym samochodem z trolejami. Jest to urządzenie, które powoduje ciągłą niestabilność i nadsterowność pojazdu. Czyli ćwiczenie niebezpiecznych sytuacji drogowych w bezpiecznych warunkach, po placu manewrowym. Uczniowie założyli alco, seno i narkogogle. Mieli oni do pokonania ułożony przez mundurowych slalom. Miało to na celu pokazanie niebezpieczeństwa i ryzyka jakie niesie z sobą prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, narkotyków oraz zmęczenia organizmu. Funkcjonariusze zaprezentowali również policyjny sprzęt. Między innymi w co wyposażony jest nieoznakowany radiowóz oraz jak mierzymy prędkość ręcznym miernikiem prędkości. Nie dało się ukryć, że największym zainteresowaniem cieszył się motocykl służbowy.

Celem projektu ROAD SAFETY DAYS jest podniesienie świadomości społeczeństwa dotyczącej problemu jakim jest duża liczba osób zabitych na drogach całej Europy. Największy wpływ na bezpieczeństwo mają kierowcy, którzy w mniej lub bardziej świadomy sposób, dopuszczają się zachowań zagrażających życiu innych uczestników ruchu drogowego. Główne przyczyny wypadków drogowych pozostają od lat niezmienne, to niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowe zachowania wobec pieszych.

Road Safety Days to działania Policji ruchu drogowego oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach w dużej mierze jest zmiana zachowań ich użytkowników.

Dodaj komentarz