Podlaskie: WYRZUCIŁA OSZUSTOM PRZEZ OKNO PONAD 150 TYSIĘCY

Ponad 150 tysięcy złotych wyrzuciła przez okno kobieta, która uwierzyła w historię złodziei. Następnego dnia seniorka miała wypłacić pieniądze z konta bankowego i ponownie przekazać je oszustom podającym się za funkcjonariuszy. Kiedy fałszywi policjanci spóźniali się, zaniepokojona zadzwoniła do bielskiej komendy.

R E K L A M A


Oszuści nie odpuszczają. Tym razem ich ofiarą padła seniorka z Bielska Podlaskiego. Jak ustalili policjanci, w środę wieczorem do kobiety na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Rozmówca poinformował, że policjanci zatrzymali szajkę złodziei, przy których znaleźli podrobione dowody osobiste na jej nazwisko oraz nazwisko jej zmarłego męża. Rozmówca dodał, że ktoś będzie próbował ukraść pieniądze z jej konta. W rozmowie z oszustem kobieta przyznała, że dużą część oszczędności przechowuje w domu. Wtedy mężczyzna przekonał seniorkę, że jej pieniądze będą bezpieczne tylko w policyjnym sejfie. Kobieta zgodziła się przekazać funkcjonariuszom swoje oszczędności. Zgodnie z instrukcjami oszustów, kobieta miała torbę z pieniędzmi wyrzucić przez okno. Dwie godziny później pod jej dom przyszedł mężczyzna, któremu kobieta wyrzuciła przez okno ponad 150 tysięcy złotych. Bielszczanka przekonana była, że w ten sposób chroni swoje oszczędności. Następnego dnia rano miała pójść do banku z mężczyzną, z którym rozmawiała przez telefon, tam wypłacić resztę oszczędności i mu przekazać. Kiedy mężczyzna, z którym była umówiona się spóźniał, zaniepokojona bielszczanka zadzwoniła do bielskiej komendy policji. Wówczas dowiedziała się, że padła ofiarą oszustów.

Pamiętaj!

 • Policjanci nigdy nie zadzwonią z informacją o prowadzonej akcji, ani nie proszą o przekazanie komuś pieniędzy, przelanie ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu. Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust. Natychmiast się rozłącz i zawiadom Policję.
 • Bądź czujny w kontaktach z nieznajomymi i pod żadnym pozorem nie przekazuj im pieniędzy.
 • Słysząc w słuchawce prośbę o finansową pomoc rozłącz się i sam zadzwoń do tej osoby, aby zweryfikować tę informację.
 • Kieruj się rozsądkiem przy podejmowaniu wszelkich decyzji finansowych

Apelujemy również do bliskich osób starszych - zadbajcie o bezpieczeństwo seniorów. Powiedzcie im o zagrożeniach, wyczulcie na opisywane przestępcze techniki, z których korzystają oszuści. Porozmawiajcie ze swoimi rodzicami bądź dziadkami o zagrożeniach ze strony takich osób. Wpłyńcie na osoby starsze, aby kontaktowały się z Wami i pytały za każdym razem o radę.

Nie dajmy się oszukać! Nietypowe sytuacje oraz wszelkie podejrzane prośby o przekazanie pieniędzy zgłaszajmy na Policję.

Komentarze

 • VF

  • 2 mies. temu
  Folks wanting to use social media websites to advertise their model usually buy
  followers, likes, comments, and shares from third-party social media service suppliers.

  If you're in advertising and even have an online enterprise,
  then it is best to know all about this development so that you too can make use of it to additional your interests.
  Social media advertising is inevitable for manufacturers at
  this time, that want to expand their attain and grow their
  enterprise, whether online or offline. I need a panel like yours /
  I want to resell your companies how? SMM panel is a
  wholesale SMM panel, we provide low cost prices for Instagram reseller panel, low cost SMM panel, SMM panel supplier, wholesale SMM panel, social media panel, as well
  as other Instagram followers panel. Our on-line SMM promotion deals are finest available in the market.
  However it isn't potential at all times to get an authentic reseller SMM panel for social media advertising-related
  promotion. The corporate tries to provide an exhaustive
  record of options and companies in its software and
  claims to be the only instrument that you will ever need in terms of advertising and
  marketing and promotion on social media platforms. smm panel

Dodaj komentarz