Formalności z Filharmonią na ukończeniu [VIDEO]

Lada dzień ma zostać zawarta umowa użyczenia nowego budynku łomżyńskiej Filharmonii – przekazuje nam Dyrektor Jan Zarzycki. Wczoraj w Ratuszu odbyło się kilkugodzinne spotkanie Dyrektora z Prezydentem Łomży.

R E K L A M A


Inwestycja została dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Opóźnienia związane z podpisaniem umowy użyczenia budynku wynikały w dużej mierze z wątpliwości co do zgodności umów zawartych pomiędzy Miastem Łomża i Ministerstwem oraz umową pomiędzy Ratuszem i Filharmonią.

- O ile mi wiadomo, te wątpliwości zostały już rozstrzygnięte więc wszystko jest na dobrej drodze – komentuje Jan Miłosz Zarzycki Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży

Oprócz kwestii związanych z prawną poprawnością umów w międzyczasie pojawiła się koncepcja odzyskania podatku Vat z inwestycji co także wpłynęło na odwleczenie momentu przekazania budynku. Ostatecznie odstąpiono od tej inicjatywy.

Oprócz samego budynku, umowa użyczenia dotyczyć ma również jego wyposażenia, w tym nowoczesnego sprzętu audio, który czeka w magazynie na zakończenie formalności.

- Na szczęście akustyka tej sali, naturalna akustyka jest tak dobra, naprawdę jest bardzo dobra, że możemy w niej grać akustycznie czyli to co nie wymaga nagłośnienia czyli nasze klasyczne abonamentowe koncerty możemy wykonywać bez żadnych przeszkód (…) brak wykorzystania tej aparatury, bardziej z niej korzystają zespoły powiedzmy lżejsze, piosenkarze, zespoły rozrywkowe, no Ci, którzy będą tutaj prowadzili wynajmy, nie jest tak dla nas dotkliwy – podsumowuje Jan Zarzycki.

Komentarze

 • rad

  • 5 dni temu
  redaktorzyno z portaliku nie wstyd Ci..pisać tak o filharmonii????
 • Marian

  • 5 dni temu
  A znów z drugiej strony, to nawet kilka porządnych sraczyków na mieście by się przydało. Mogą być z VAT-em...
  Jak kultura - to na całego!
 • rad

  • 4 dni temu
  jaka podwyżkę dostanie wójt i jego redaktor??

Dodaj komentarz