Bez koła na Legionów

Policjanci z łomżyńskiej drogówki pełniąc służbę na drogach naszego miasta i powiatu oprócz stanu trzeźwości kierowców czy rozwijanej przez nich prędkości sprawdzają również stan techniczny pojazdów oraz aktualność badań. Te wszystkie elementy są bardzo istotne dla bezpieczeństwa podróżujących.

R E K L A M A


Brak prawego koła w naczepie, bez aktualnych badań technicznych i prawa jazdy oraz zbyt duży tonaż… W ubiegłym tygodniu, policjanci z łomżyńskiej drogówki jadąc ulicą Aleja Legionów zauważyli właśnie taki samochód. Siedzący za kierownicą mieszkaniec powiatu garwolińskiego nie zdawał sobie sprawy, że fatalny stan techniczny samochodu, to niebezpieczeństwo nie tylko dla niego, ale również innych uczestników ruchu. Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny, ciągnik siodłowy z naczepą został zholowany, a za popełnione wykroczenia 50-latek odpowie przed sądem.

Trwa okres jesienno-zimowy, czyli najtrudniejszy dla kierowców, dlatego apelujemy o przestrzeganie przepisów dotyczących obowiązku przeprowadzania badań technicznych i dbanie o właściwy stan pojazdu. W szczególności należy sprawdzać sprawność układu jezdnego i hamulcowego, światła oraz na bieżąco uzupełniać płyny eksploatacyjne. Pamiętajmy również o właściwym stanie wycieraczek do szyb. Wymienione elementy mają szczególnie duże znaczenie w zakresie bezpieczeństwa podczas jazdy.

Komentarze

  • Marian

    • 5 dni temu
    Jeszcze nigdy nie widziałem policji sprawdzającej ustawienia świateł.
    Przypadek...?

Dodaj komentarz