Nie do końca trzeźwy poniedziałek

Wczoraj łomżyńscy policjanci przeprowadzili na terenie miasta i powiatu działania pod nazwą „Trzeźwy poniedziałek”. Okazało się, że dwóch kierowców zdecydowało się wsiąść za kierownicę ,,na podwójnym” gazie. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

R E K L A M A


Wczoraj na terenie miasta i powiatu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy poniedziałek”. W dwóch punktach kontrolnych zorganizowanych w Łomży na ulicy Nowogrodzkiej oraz w Kisielnicy, zbadali trzeźwość 515 kierowców. Niestety okazało się, że dwóch z nich zdecydowało się wsiąść za kierownicę ,,na podwójnym” gazie.

Jako pierwszy tuż po 5, w Łomży na ulicy Nowogrodzkiej został zatrzymany mieszkaniec gminy Turośl. U 50-latka kierującego oplem badanie wykazało blisko promil alkoholu w organizmie. Od razu zatrzymane zostało mu prawo jazdy. Pół godziny później, w Kisielnicy wpadł drugi przestępca drogowy. 27-letni kierowca seata wydmuchał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Mały Płock również stracił prawo jazdy.

Zgodnie z kodeksem karnym za jazdę pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że w budynku Komendy Miejskiej Policji w Łomży przy ulicy Wojska Polskiego 9, od kilku już lat, funkcjonuje ogólnodostępny alkomat. Każda osoba może bezpłatnie i szybko dokonać takiego pomiaru. Mundurowi zaznaczają jednocześnie, że niedopuszczalna jest sytuacja, kiedy osoba, która podejrzewa, że może być pod wpływem alkoholu, sama przyjeżdża na badanie samochodem.

Dodaj komentarz