Rekordowa kukurydza spod Łomży

Odmiany kukurydzy cechujące się wysokim wzrostem pozwalają uzyskiwać duże plony świeżej masy. Cecha ta jest istotna przy produkcji kiszonki dla przeżuwaczy i na biogaz.

R E K L A M A


Po raz trzeci rozstrzygnięto konkurs "Zmierz się z IGP" na najwyższą roślinę kukurydzy w Polsce. Na plantacji należącej do Damiana Kanii ze wsi Dębniki w powiecie łomżyńskim rekordowa roślina osiągnęła wysokość 4,51 m. Była to ta sama odmiana (Codizouk – kiszonkowa o FAO 270), która przed rokiem na polu Mariusza Janczewskiego z Dąbrowy-Łazy na Podlasiu wyrosła na 4,49 m. Natomiast w 2019 r. u Pawła Szablanowskiego ze wsi Wiśniówek Kolonia w powiecie wysokomazowieckim osiągnęła równe 4,5 m. Identyczny wynik w tegorocznej edycji uzyskał Piotr Andrzejewski ze wsi Chwałów w powiecie jarocińskim, za co otrzymał wyróżnienie.

Dodatkowa korzyść z nagród

Za zdobycie pierwszego miejsca oprócz gratulacji Damian Kania otrzymał bon o wartości 3000 zł, za który rolnik może nabyć produkty do żywienia bydła z firmy Sano – Nowoczesne Żywienie Zwierząt. Natomiast Piotrowi Andrzejewskiemu przyznano bon o wartości 1000 zł, również na produkty firmy Sano.

źródło: terazpole.pl

Dodaj komentarz