Punkt szczepień w Galerii Veneda

  • Punkt szczepień w Galerii Veneda

Od środy (13.10) do grona punktów szczepień Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, w których niewymagana jest wcześniejsza rejestracja, dołącza punkt w Galerii Veneda w Łomży. Kadra medyczna czeka na Ciebie w środy i czwartki od godz. 12 do 18.

R E K L A M A


- Sytuacja epidemiczna w naszym województwie jest zła, szczególnie na tle innych regionów Polski. Z niepokojem obserwujemy wzrost zakażeń i liczby pacjentów w szpitalach. Miesiąc temu tygodniowo mieliśmy 260 zakażeń koronawirusem, dzisiaj to wynik dzienny. 13 września w szpitalach było ponad 60 pacjentów, dziś jest ich ponad 5 razy więcej. To nie napawa optymizmem. Dlatego stale apelujemy do mieszkańców, aby o ile jest to możliwe, skorzystali z możliwości zaszczepienia się przeciw COVID-19 - mówi wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Na chętnych do przyjęcia preparatu przeciw COVID-19 czeka ponad trzysta punktów szczepień w całym regionie - tu znajdziesz ich mapę. Wystarczy skontaktować się z danym punktem i umówić na szczepienie jak najbliżej swojego miejsca zamieszkania, można to także zrobić dzwoniąc na infolinię 989, pod którą uzykasz pomoc konsultanta lub rejestrując się na stronie pacjent,gov,pl.

Aby ułatwić mieszkańcom województwa podlaskiego dostęp do szczepień, Podlaski Urząd Wojewódzki zorganizował punkty plenerowe, w których niewymagana jest wcześniejsza rejestracja. Od środy (13.10) taki punkt działa również w Galerii Veneda w Łomży przy ul. Zawadzkiej 38. Szczepienia wykonują w nim profesjonalne zespoły z Grupy Ratowniczej Nadzieja i Szpitala Ogólnego w Kolnie.

W województwie podlaskim wykonano do tej pory 1 086 269 szczepień - w pełni zaszczepionych jest ok. 41% mieszkańców. W Łomży - 43,1%, w powiecie łomżyńskim - 33%.

Dodaj komentarz