Miasto Seniorom - senioralny dzień w Łomży

1 października przypada Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. W Łomży obchodzić będziemy go nieco wcześniej, bo już w najbliższą środę, 15 września. Oprócz Seniorady, czyli plenerowej zabawy łomżyńskich nestorów, zaplanowano otwarcie nowej siedziby Klubu Seniora, przy ulicy Nowogrodzkiej i spektakl teatralny.

R E K L A M A


Środowe świętowanie rozpocznie się w Łomży o godzinie 12.00, otwarciem nowej siedziby Klubu Seniora przy ulicy Nowogrodzkiej 7A. Budynek ma powierzchnię użytkową 275 m.kw., czyli o około 100 m.kw. większą niż dotychczasowe pomieszczenia przy ul. Mickiewicza.

- Nowa lokalizacja Klubu Seniora otwiera nowe możliwości. Jestem przekonany, że nasze „srebrne pokolenie”, które wykazuje się ogromną aktywnością i pomysłowością, z powodzeniem je zagospodaruje – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, zwracając uwagę na to, że sąsiedztwo Parku Jakuba Wagi daje możliwość organizacji imprez.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Starszych w Łomży odbędzie się też Seniorada, czyli wielka, plenerowa zabawa. Na odwiedzających teren parkingu przy Parku Wodnym, tuż obok Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma, czekać będzie mnóstwo atrakcji. Zaplanowano m.in. występy artystyczne. Na scenie pojawią się grupy muzyczne z Łomży, Piątnicy, Kolna i Grajewa, a na zakończenie uczestnicy imprezy będą bawić się przy dyskotekowych rytmach zespołu Souvenire z Białegostoku.

Nie zabraknie także stoisk prozdrowotnych, na których będzie można zrobić badania profilaktyczne, poradzić się dietetyka i fizjoterapeuty. Będą też konkursy z nagrodami i kulinarne niespodzianki. Podczas senioralnego festynu działać będzie specjalne stoisko, na którym zainteresowani mieszkańcy miasta będą mogli wyrobić Kartę Seniora uprawniającą do ulg i zniżek w miejskich instytucjach oraz firmach, które przystąpiły do programu.

Seniorada rozpocznie się o godz. 13.00 i potrwa do 18.00.

Na tym jednak wielkie świętowanie się nie kończy. Specjalnie dla łomżyńskich seniorów odbędzie się również spektakl teatralny w wykonaniu aktorów Teatru Dramatycznego w Białymstoku. Kultowe ,,Zapiski oficera Armii Czerwonej”, posiadacze Karty Seniora zobaczą dzień później, w czwartek 16 września o godz. 14:00 w Hali Kultury.

- Program tegorocznego święta łomżyńskich seniorów jest wyjątkowo bogaty. Chcemy w ten sposób podziękować naszym nestorom za ich aktywność, poświęcenie, wychowanie kolejnych pokoleń oraz za możliwość czerpania z ich życiowej mądrości i doświadczeń – mówi Mariusz Chrzanowski, zapraszając jednocześnie do udziału w senioralnym święcie.

Organizatorem wydarzenia jest Prezydent Łomży, Łomżyńska Rada Seniorów oraz Fundacja Sztuk i Dialogu, która na jego organizację pozyskała dofinansowanie z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Dodaj komentarz