Zapraszamy na inscenizację do Nowogrodu

Widowisko historyczne "Inscenizacja walk o Nowogród z września 1939 roku", które w tym roku odbędzie się po raz piętnasty ma na celu uczczenie pamięci żołnierzy Wojska Polskiego 33 Pułku Piechoty Strzelców Kurpiowskich walczących w Nowogrodzie oraz nawiązanie do wydarzeń historycznych i przypomnienia walk jakie toczyły się z przeważającymi siłami wroga. Odtworzenie epizodów jakie mogły rozegrać się w czasie II Wojny Światowej, ze szczególnie wiernym odtworzeniem mundurów, oporządzenia i uzbrojenia walczących stron oraz zasad żołnierskiego i bojowego zachowania się.

R E K L A M A


Poprzez plenerową "Inscenizację walk o Nowogród z 1939 roku" organizatorzy chcą przenieść wydarzenia historyczne do współczesności celem przybliżenia jej publiczności.

Zapraszamy w niedzielę 12 września 2021 r. do Nowogrodu

Program uroczystości:

12.00 - Msza Święta w kościele w Nowogrodzie

13.00 - złożenie kwiatów na cmentarzu parafialnym w Nowogrodzie

14.00 - Inscenizacja walk o Nowogród z września 1939 r. - schron bojowy przy moście w Nowogrodzie

15.00 - Pokaz statyczny sprzętu wojskowego 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Muzeum im. Orła Białego

17.00 - zakończenie

Komentarze

  • Nowogród

    • 1 tydz. temu
    Ciekawi mnie kto jest organizatorem inscenizacji?czy Burmistrz maczał w tym palce wydaję się być osobą małą kompetentną na tym stanowisku zresztą jak i cała gmina,jedyna chyba tak zaściankowa gmona w Polsce.

Dodaj komentarz