Łomża z otwartą "Walizką"

Dwadzieścia pięć spektakli, w tym dziewięć jako plenerowe wydarzenia towarzyszące, mogą obejrzeć mieszkańcy Łomży w ramach rozpoczętego 34. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Walizka”. Organizowane przez Teatr Lalki i Aktora wydarzenie potrwa do niedzieli 13 czerwca.

R E K L A M A


– Ten festiwal na pewno będzie inny. Ma to związek z sytuacją epidemiologoiczną. Wiele zespołów teatralnych z zagranicy nie może być z nami, więc ta formuła hybrydowa jest czymś nowym, co my jako jury będziemy testować. Będziemy zwracać uwagę na rzetelność teatralną, temat, przeprowadzoną myśl w spektaklu, to w jaki sposób jest on zrealizowany – powiedziała przewodnicząca jury Joanna Gerigk.

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podkreśla, że Festiwal jest wielkim świętem i ucztą, podczas której można delektować się sztuką najwyższych lotów. – Niezmiernie się cieszę, że organizatorzy „Walizki”, mimo różnego rodzaju obostrzeń, są tak zdeterminowani, żeby jak najwięcej tej sztuki teatralnej nam przekazywać. Mam nadzieję, że mieszkańcy bardzo aktywnie wezmą udział w spektaklach plenerowych, do czego serdecznie zapraszam, bo są to niezwykle ciekawe wydarzenia – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski oficjalnie otwierając 34. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka.

Witając festiwalowych gości dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Łomży Jarosław Antoniuk mówił , że bardzo żałuje, iż z powodu pandemii nie możemy gościć w Łomży twórców z zagranicy. Wyraził nadzieję, że za rok będzie to już możliwe i Festiwal przybierze formułę partnerskich spotkań, ale też jest przekonany, że ten niedostatek zrekompensują wspaniałe wydarzenia festiwalowe. - Zbiór wydarzeń, które mamy w tym roku na „Walizce”, to jest w zasadzie pokłosie selekcji z dwóch lat. Zespoły z zagranicy, które uczestniczą w Festiwalu w tym roku, wyraziły zgodę na uczestnictwo online. To są znakomite teatry, znane w Europie i na świecie. Uważam też, że tegoroczny program jest bardzo bogaty, bo mamy aż 27 wydarzeń – mówił dyrektor Jarosław Antoniuk, życząc wszystkim żebyśmy ponownie byli teatralnym centrum i wynieśli z niego jak najwięcej pozytywnych emocji.

Wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś w swoim wystąpieniu nawiązał do hasła promocyjnego naszego miasta „Zasmakuj w Łomży”. - Zaryzykuję stwierdzenie, że ten wysublimowany smaczek to właśnie kultura łomżyńska, która dzięki Festiwalowi Walizka jest ambasadorem Łomży na całym świecie – mówił wicemarszałek Marek Olbryś.

Na spektakle konkursowe obowiązują bezpłatne wejściówki, które są dostępne w Biurze Organizacji Widowni – tel. 86 216 31 93. Wstęp na wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny. Szczegółowy program Festiwalu dostępny jest --->TUTAJ<---

Komentarze

  • Monika`

    • 1 tydz. temu
    Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : http://panieonline.pl/monika27

Dodaj komentarz