Nowa siedziba Punktu Informacji Turystycznej w Hali Kultury [FOTO]

  • Nowa siedziba Punktu Informacji Turystycznej w Hali Kultury  [FOTO]
  • Nowa siedziba Punktu Informacji Turystycznej w Hali Kultury  [FOTO]

W czerwcu br. rozpocznie pracę w systemie całorocznym miejski Punkt Informacji Turystycznej. Siedziba łomżyńskiego PIT-u znalazła swoje miejsce w nowo oddanej Hali Kultury, z wejściem od strony ulicy Giełczyńskiej. Łomża dołączyła tym samym do polskich destynacji turystycznych, w których wdrożony zostanie polski system informacji turystycznej.

R E K L A M A


W wyniku rozstrzygniętego otwartego konkursu ofert, operatorem Punktu Informacji Turystycznej została Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemia Łomżyńska. W ramach realizacji zadania publicznego przez 6 dni w tygodniu turystom i mieszkańcom miasta udzielana będzie bieżąca informacja na temat: atrakcji, produktów turystycznych Łomży i Ziemi Łomżyńskiej, miejskich imprez kulturalnych, sportowych i turystycznych, szlaków turystycznych przebiegających przez miasto i region, miejskich muzeów i galerii, miejskiej bazy sportowo-rekreacyjnej, informacji o połączeniach autobusowych oraz komunikacji miejskiej. Prowadzona będzie również nieodpłatna dystrybucja wydawnictw i folderów turystycznych, ulotek informujących o imprezach organizowanych przez miasto Łomża, miejskie instytucje kultury i sportu oraz pozyskanych od innych podmiotów z branży okołoturystycznej z terenu województwa podlaskiego.

Operator PIT-u zobowiązał się również do uzyskania jego certyfikacji i aktualizowania zakładki poświęconej turystyce na stronie www.Lomza.pl, a w ramach działalności wydawniczej z pozyskanej na realizację zadania dotacji, wydanych zostanie 13 wielojęzycznych wydawnictw w nakładzie łącznym 21 000 egzemplarzy. Dodatkowo odbędą się w Hali Kultury 2. konferencje o tematyce związanej z turystyką:

1/ Konferencja „Łomża, czyli wyzwania turystyki na granicy Mazowsza i Podlasia”

2/ Konferencja „Kultura kurpiowska w łomżyńskim” jako czynnik promujący lokalną turystykę, jak również prowadzone będą stoiska informacyjno-promocyjne Łomży podczas wybranych imprez plenerowych odbywających się na terenie miasta.

Wszyscy odwiedzający siedzibę Punktu Informacji Turystycznej będą mieli możliwość skorzystania na miejscu z udostępnionego stanowiska komputerowego, a sam lokal dostosowany jest do obsługi osób niepełnosprawnych. Rozpoczęcie działalności Punktu Informacji Turystycznej planowane jest 15. czerwca, tj. na dzień rocznicy nadania Łomży praw miejskich.

LOT Ziemia Łomżyńska

Komentarze

  • Monika`

    • 1 tydz. temu
    Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : http://panieonline.pl/monika27

Dodaj komentarz