Wojewódzkie Zawody Wędkarskie w Nowogrodzie

Niemal 30 wędkarzy z Nowogrodu, Łomży, ale także Wysokiego Mazowieckiego, Ostrołęki i innych miejscowości wzięło udział w Wojewódzkich Zawodach Wędkarskich w Nowogrodzie. Mistrzem połowów okazał się Karol Depa z Łomży, którego trzy leszcze ważyły blisko 4 kilogramy. W niedzielnym (06.06) podsumowaniu rywalizacji wziął udział wicemarszałek Marek Olbryś. Zmagania wędkarskie zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Nowogrodu.

R E K L A M A


Marek Olbryś, wicemarszałek województwa Podlaskiego gratuluje uczestnikom zawodów

- Od lat sprawujemy nad tymi zawodami wędkarskimi patronat honorowy, a tym razem dokładamy także materialną pomoc. Towarzystwo Przyjaciół Nowogrodu otrzyma nowy namiot, który pozwoli w dobrych warunkach organizować rywalizację wędkarzy, ale także inne uroczystości. Chętnie doceniamy tak aktywne lokalne społeczności i samorządy jak w Nowogrodzie. Aktywność burmistrza Grzegorza Palki, radnych miasta i gminy, TPN pod wodzą Macieja Estkowskiego sprzyja realizacji pasji przez mieszkańców i jednoczy- stwierdził wicemarszałek Marek Olbryś.

Podkreślił również jakie walory dla promocji całego regionu mają ciekawe inicjatywy z dziedziny sportu czy rekreacji wykorzystujące walory przyrodnicze.

W zawodach uczestniczyło 26 wędkarzy z Nowogrodu, Łomży, ale także Wysokiego Mazowieckiego, Ostrołęki i innych miejscowości. Na prostym odcinku Narwi między Nowogrodem a Szablakiem (Maciej Estkowski podkreśla, że wszyscy mieli równie warunki) wyłowili około 30 kilogramów ryb. Wszystkie leszcze, krąpie, okonie i płocie wróciły jednak po zważeniu do rzeki. Wypuścili je nawet mistrzowie, którym trafiły się okazy mające ponad 2 kilogramy.

Mistrzem połowów okazał się Karol Depa z Łomży, którego trzy leszcze ważyły blisko 4 kilogramy. Jak stwierdził, zawody potraktował całkowicie rekreacyjnie, "na luzie"...

- Zadecydował przede wszystkim już 30-letni trening prowadzony przez mojego ojca - wyjaśnił mistrz, któremu puchar przekazał wicemarszałek Marek Olbryś.

Statuetkę za największe pojedyncze trofeum od burmistrza Nowogrodu Grzegorza Palki okaz otrzymał jednak Marcin Kruszewski za leszcza ważącego 2450 gramów.

- Niestety, wyniki w ostatnich dwóch edycjach naszych zawodów, które organizujemy już od 13. lat są gorsze niż kiedyś. Może chodzi o czas pylenia sosny, co przeszkadza rybom - powiedział Maciej Estkowski, organizator zawodów i prezes TPN. Otrzymał gromkie brawa i podziękowania od wędkarskiego środowiska oraz wicemarszałka Marka Olbrysia i burmistrza Grzegorza Palki, którzy zapowiedzieli wspieranie inicjatyw przyjaciół Nowogrodu.

źródło: Wrota Podlasia

Komentarze

 • Ja

  • 2 tyg, temu
  Dlaczego nie napiszecie wcześniej kiedy odbędą sie jakieś zawody tylko zawsze po fakcie? H.j z takimi mediami
 • Stach

  • 2 tyg, temu
  @Ja: promocja w stylu "kto ma wiedzieć ten wie" panuje już od dobrych kilku lat na spaniałej ziemi łomżyńskiej, więc nie wiem skąd to oburzenie.
 • Monika`

  • 1 tydz. temu
  Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : http://panieonline.pl/monika27

Dodaj komentarz