Nie daj się oszukać

Któż z nas nie korzysta z aplikacji lub programów umożliwiających kupno lub sprzedaż produktów. Aby jednak nie wpaść w pułapkę oszutów musimy zachować czujność. Do naszej redakcji zgłosiła się czytelniczka, która udaremniła próbę wyłudzenia pieniędzy i danych wrażliwych.

R E K L A M A


Aby w pełni cieszyć się z udanych zakupów musimy zwracać uwagę na pewne zachowania sprzedawcy sugerujące, że może kryć się za nimi nieuczciwe podejście. Bez wątpienia jednym z takich zachowań jest żądanie wysłania towaru zanim na nasze konto wpłyną pieniądze lub wysłanie "rzekomego" potwierdzenia nadania wpłaty bez wcześniejszego uzyskania od nas naszego numeru konta bankowego.

Kupując wymarzony towar na popularnych serwisach, także należy mieć wzmożoną czujność. Wielu oszustów działa pod presją czasu. Jeśli sprzedający będzie nalegał na niezwłoczny przelew, możemy być prawie pewni, że mamy do czynienia z oszustem. Przy większych transakcjach nieuczciwi kontrahenci często przechodzą na kontakt telefononiczy, zapewniający im większą anonimowość. W takich sytuacjach zwracajmy szczególną uwagę na linki, które oszust wysyła na nasz telefon. Pod żadnym pozorem ich nie otwierajmy. Jego otwarcie kończy się zazwyczaj wyłudzeniem danych naszej karty płatniczej.

Nasza czytelniczka odkryła oszustwo, gdy nieuczciwy kontrahent skontaktował się z nią przez przy użyciu jednego z komunikatorów, na który przysłał podejrzany link, sugerujący dokonanie wpłaty za towar. Próba wyłudzenia nie powiodła się, a sprawa została zgłoszona organom ścigania.

Pamiętajmy. Tylko od naszej czujności zależeć będzie czy nasze zakupy w internecie będą udane.

Dodaj komentarz

© 2013 - 2021 xlomza.pl - Informacje z Łomży i regionu

Regulamin | Polityka prywatności i Cookies