Co z Belfortem w Piątnicy? W samorządzie nadal "gorąco". K O M E N T A R Z Wójta [VIDEO]

Wracamy do sprawy zakupu nieruchomości po Hotelu Belfort na potrzeby jednostek administracyjnych Gminy Piątnica. W październiku ubiegłego roku pomysłowi towarzyszyło ogromne zamieszanie w piątnickim samorządzie. Po tym jak radni zaaprobowali chęć zakupu nieruchomości, podczas sesji nadzwyczajnej podjęli uchwałę w sprawie cofnięcia na przyszłość wójtowi zgody m.in. na zakup gruntów, a zaraz po tym podjęli uchwałę w sprawie nie wyrażenia zgody na zakup budynku po hotelu Belfort. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

R E K L A M A


W ubiegły czwartek odbyły się obrady nadzwyczajnej sesji Rada Gminy Piątnica. Tematem przewodnim spotkania radnych był ponownie pomysł zakupu nieruchomości po Hotelu.

- Spotkaliśmy się tutaj po to żeby po raz kolejny przeanalizować czy zastanowić się czy zagłosować nad zasadnością kupna nieruchomości po hotelu Belfort w Piątnicy – mówił wójt Gminy Piątnica Artur Wierzbowski. - W 2020 roku pojawiła się taka możliwość zakupu tej nieruchomości i moja wizja zagospodarowania tego budynku mówiła o tym, że można by było go zagospodarować na potrzeby Urzędu Gminy Piątnica oraz jednostek organizacyjnych naszej Gminy, a także dla stowarzyszeń i mieszkańców – wyjaśniał.

Na prośbę radnych został wykonany opis techniczno-budowlany, w którym zawarto m.in. informacje o jakości budynku i jego ewentualnej adaptacji.

Z dokumentów wynika, że nieruchomość jest w dobrym stanie i nadaje się do zaadaptowania go na budynek administracji publicznej.

- W dniu dzisiejszym na Sesję Nadzwyczajną zaprosiłem osoby, które przygotowały tą opinię techniczną, mam nadzieję, że dokumentacja techniczna, którą Państwo otrzymali, a to jest dosyć obszerny materiał prawie stu stronicowy (...) odpowiedziała na wszystkie Państwa wątpliwości, na wszystkie Państwa pytania i mam nadzieję, że pozwoli to ocenić Państwu zakup tej nieruchomości jako zasadny – stwierdził wójt.

Po pełnej emocji dyskusji ponownie większość radnych ( stosunkiem głosów 5 za i 9 przeciw) nie poparła pomysłu zakupu „Hotelu Belfort” przez Gminę Piątnica.

- Nie chciałbym tego komentować, jestem już zmęczony tą sytuacją także nie będę rozmawiał na temat zasadności bo dla mnie ona jest jasna i klarowna. Jeżeli chodzi o samo głosowanie pozwoli Pan, że nie będę komentował – słyszymy w rozmowie Wójta z naszą redakcją.

Więcej w materiale wideo poniżej

Komentarze

 • Brak glosu

  • 3 tyg, temu
  Brak glosu
 • Adam

  • 3 tyg, temu
  5 za - 9 przeciw - coraz więcej radnych nie ufa wójtowi , obserwując z bliska jego działania
 • Do Adama

  • 3 tyg, temu
  A mi się wydaje, ze to nie jest kwestia zaufania Wójtowi a celowe działanie na jego niekorzyść. Dziwnym trafem mieszkańcy mają odmienne zdanie- obserwując z bliska działania radnych.
 • gość

  • 3 tyg, temu
  Smutne to!!!!
  Wójt stara się, walczy o poprawę sytuacji mieszkańców... szkoda że NIKT tego nie docenia.
  Nawet nie chce się komentować :( Oby decyzja radnych się OBRONIŁA!!!!
  Pozdrawiam i .... NIE gratuluję. Bo moim zdaniem decyzja nie ma zbyt dużo wspólnego z dobrem mieszkańców. Współczuję TAKIEJ reprezentacji..... No cóż :(
 • Mieszkaniec gminy Piątnica

  • 2 tyg, temu
  Niech wójt naprawi to co zepsół, wszystkie projekty np: fotovoltaika, solary, drogi czy inne, które nie doszły do skutku ze względu na działalność wójta i jego zastępcy. Niech zrobią coś dla mieszkańców gminy a nie biorą się za kupno pałacu na przekształcenie, którego w funkcjonalny urząd, pójdą kolejne miliony (a nie jak twierdzą niektórzy " tylko internet i drobne przeróbki").
 • Marian

  • 2 tyg, temu
  Obejrzałem całość - "od deski do deski".
  Materiał dość trudny w odbiorze...

  Ego Pana Wójta dominuje w każdej sytuacji.
  Wyraźnie widać też wrogość większości Rady Gminy.

  A sam Belfort to przecież juz teraz brzydko pachnąca pleśnią i wymagająca wielkiego remontu budowla.
  Samo położenie i warunki wodne gruntu zapewniają nieustające remonty...
  Wszelkie dzisiejsze kalkulacje pewnie jutro będą zwiększone o ok. 30-100 procent!

  Z drugiej strony - jeśli to teraz wychodzi taniej niż budowanie nowego?
  Na szczęście problem budynku i siedziby UG nie jest moim życiowym problemem.

  Pomyślności i odporności życzę!

Dodaj komentarz

© 2013 - 2021 xlomza.pl - Informacje z Łomży i regionu

Regulamin | Polityka prywatności i Cookies