Gastronomia w Parku Jana Pawła II? [FOTO]

  • Gastronomia w Parku Jana Pawła II?   [FOTO]
  • Gastronomia w Parku Jana Pawła II?   [FOTO]
  • Gastronomia w Parku Jana Pawła II?   [FOTO]
  • Gastronomia w Parku Jana Pawła II?   [FOTO]
  • Gastronomia w Parku Jana Pawła II?   [FOTO]

Park Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma to po przeprowadzonej w ubiegłych latach rewitalizacji jedno z najładniejszych miejsc rekreacyjnych w naszym mieście, z którego z chęcią korzystają mieszkańcy Łomży. Znajdujące się tam liczne alejki z ławeczkami, ulokowane wśród różnorodnej roślinności, zachęcają do wypoczynku zarówno starszych, jak i młodszych. Z informacji docierających do władz miasta wynika, że osobom korzystającym z parku brakuje lokali z małą gastronomią.

R E K L A M A


Prezydent Mariusz Chrzanowski zauważa, że Park Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma jest miejscem często i chętnie uczęszczanym przez mieszkańców. – Rozpoczęta kilka lat temu rewitalizacja, mimo oporu części ówczesnych radnych, okazała się przedsięwzięciem niezwykle ważnym i potrzebnym, docenianym przez łomżyniaków i odwiedzających to miejsce turystów. Brakuje w tym rejonie małej gastronomii, stąd nasz pomysł, aby uruchomić w parku tego typu działalność – informuje prezydent Mariusz Chrzanowski.

Zrealizowana na przestrzeni lat infrastruktura powoduje, że park stał się miejscem rekreacji i odpoczynku. Przy wsparciu środkami z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej powstały tam oświetlone i monitorowane alejki, pojawiły się drzewa, krzewy, byliny i łączka kwietna, wybudowana została toaleta publiczna. Jest też podświetlana fontanna dająca przyjemny chłód w upalne dni, skłaniająca do refleksji i zadumy aleja z wygrawerowanymi pielgrzymkami i myślami papieskim, a także dwa place do zabaw dla dzieci. Są też skupiska ławek umożliwiające spotkania w większym gronie seniorów lub młodzieży. W tym samym stylu park jest rozwijany w kierunku ul. Bema. Ciesząc się, że mieszkańcy pozytywnie oceniają tę inwestycję i chętnie z niej korzystają, władze Łomży dostrzegają też oczekiwania w zakresie małej gastronomii, której w tym miejscu i najbliższej okolicy brakuje.

W środku parku, od strony ulicy Prusa, znajduje się 32-arowa, dotychczas niezagospodarowana i nieuporządkowana prywatna działka, którą w ubiegłym roku, po długich zabiegach i negocjacjach, udało się zakupić do zasobu miejskiego. – Proponujemy, aby właśnie w tym miejscu uzupełnić ofertę Parku Jana Pawła II o drobną gastronomię w lekkiej zabudowie, w której można byłoby zakupić i zjeść gofry, lody, pizzę czy zapiekanki, wypić kawę lub chłodny napój. Miejsce to chcemy wydzierżawić prywatnym przedsiębiorcom w przetargu na okres 3 lat, z możliwością przedłużenia na kolejne lata – informuje zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki dodając, że mogłyby tam powstać dwa lokale o lekkiej konstrukcji, z ławeczkami, parasolami i miejscami rekreacji. Teren ten znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie placów zabaw dla dzieci. Okalałaby go parkowa zieleń, zaś od strony bloków przy ul. Prusa zostałby oddzielony linią drzew. Jeżeli pozwoliłaby sytuacja epidemiczna w kraju i związane z nią obostrzenia, to funkcje gastronomiczne na tym terenie mogłyby zostać uruchomione już na przełomie maja i czerwca br. Nim władze miasta przystąpią do realizacji tego pomysłu, chcą poznać na ten temat opinie mieszkańców. Można je przesyłać do 15 marca br. na adres mailowy portal@um.lomza.pl.

Dodaj komentarz

© 2013 - 2021 xlomza.pl - Informacje z Łomży i regionu

Regulamin | Polityka prywatności i Cookies