Związali ręce i grozili obcięciem palców

Prokuratura Rejonowa w Łomży nadzoruje śledztwo w toku którego 31-letniemu Marcinowi Piotrowi Z. oraz 23-letniemu Karolowi W., mieszkańcom gminy Łomża, przedstawiono min. zarzuty popełnienia przestępstw art. 280§2 kk i art. 189§ 1 kk i art. 191§2kk.

R E K L A M A


Z dotychczasowych ustaleń postępowania wynika, iż podejrzani w dniu 10 lutego 2021 roku w Łomży, podstępem zwabili pokrzywdzonego do pomieszczeń myjni samochodowej, uniemożliwili opuszczenie budynku poprzez związanie rąk, a następnie w celu zwrotu wierzytelności o wartości 5500 zł grozili pokrzywdzonemu pobiciem, obcięciem palców, uderzali gumową pałką po całym ciele oraz użyli gazu pieprzowego, powodując szereg obrażeń ciała, naruszających prawidłowe funkcje organizmu na okres poniżej siedmiu dni. Podejrzani następnie dokonali zaboru portfela pokrzywdzonego z zawartością pieniędzy w kwocie 200 zł.
Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu, złożyli wyjaśnienia, które będą weryfikowane na dalszym etapie śledztwa.
Sąd Rejonowy w Łomży nie uwzględnił wniosku prokuratora i nie zastosował wobec sprawców rozboju tymczasowego aresztowania.
Prokuratura nie zgadza się z decyzją Sądu i zostanie ona zaskarżona do Sądu wyższej instancji. Podejrzanym grozi kara od trzech lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

© 2013 - 2021 xlomza.pl - Informacje z Łomży i regionu

Regulamin | Polityka prywatności i Cookies