Śmierć matki i dziecka. Jeden z łomżyńskich lekarzy odpowie przed sądem

O narażenie życia pacjentki i jej dziecka oskarżyła Prokuratura Regionalna w Białymstoku jednego z łomżyńskich lekarzy. Chodzi o wydarzenia sprzed dwóch lat. W szpitalu wojewódzkim w Łomży 31-letnia pacjentka urodziła martwe dziecko, po czym sama zmarła. Dzień wcześniej w tym samym szpitalu na świat przyszedł inny martwy noworodek. Śledztwo w tamtej sprawie nadal trwa.

R E K L A M A


Wszystko działo się pod koniec 2018 roku. 4 grudnia podczas porodu zmarło dziecko w 39. tygodniu ciąży. Kolejnej nocy zmarł wcześniak i 31-letnia kobieta. Według śledczych w tym drugim przypadku - lekarz dyżurny oddziału ginekologiczno-położniczego nie rozpoznał zakażenia bakteryjnego i naraził życie kobiety i dziecka.

Dysponując wynikami badań pacjentki i posiadając informacje o zgłaszanych przez nią dolegliwościach, zaniechał wdrożenia intensywnego nadzoru medycznego oraz nie podjął innych czynności, jakie wynikały z opinii biegłego, w związku z tym nie rozpoznał stale postępującego zakażenia bakteryjnego, czego skutkiem było urodzenie przez pacjentkę martwego dziecka, a także zgon tejże pacjentki - powiedział prokurator Paweł Sawoń.

Proces w tej sprawie ma się rozpocząć pod koniec lutego.

Śledztwo dotyczące śmierci dziecka 4 grudnia - nadal trwa, prokurator czeka na opinię uzupełniającą biegłych. W tamtej sprawie jak dotąd nikt nie usłyszał zarzutów.

źródło: radio.bialystok.pl

Komentarze

  • FP

    • 1 mies. temu
    А здесь myporncelebrity.com ты найдешь секс видео

Dodaj komentarz

© 2013 - 2021 xlomza.pl - Informacje z Łomży i regionu

Regulamin | Polityka prywatności i Cookies