Łomżyńskie podstawówki gotowe na przyjęcie uczniów

Zgodnie z decyzją rządu, w najbliższy poniedziałek, 18 stycznia uczniowie klas I- III wrócą do zajęć stacjonarnych. Prowadzone przez Miasto Łomża Szkoły Podstawowe są już odpowiednio przygotowane na ich przyjęcie.

R E K L A M A


- Każda z placówek będzie funkcjonowała zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego i zrobi wszystko, żeby zapewnić bezpieczny pobyt dzieciom. Mam tu na myśli między innymi dezynfekcję pomieszczeń szkolnych, zabezpieczenie środków higieny osobistej, jak np. płyny do dezynfekcji rąk, czy organizację zajęć z uwzględnieniem odpowiedniego dystansu społecznego - mówi odpowiedzialny za oświatę w mieście Zastępca Prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski. - Jeżeli chodzi o testy wykrywające obecność zakażenia koronawirusem, to na tę chwilę chęć poddania się im, zadeklarowało około 50% nauczycieli. Dyrektorzy wszystkich szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Łomża, są w stałym kontakcie z sanepidem - dodaje.

Zgodnie z wytycznymi MEiN, MZ i GIS, do szkół będą mogli uczęszczać uczniowie bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych, których domownicy nie przebywają w izolacji. Rodzice, mają też obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej – zgodnie z aktualnymi przepisami prawa.

Dodaj komentarz

© 2013 - 2021 xlomza.pl - Informacje z Łomży i regionu

Regulamin | Polityka prywatności i Cookies