Kolejne pieniądze na wsparcie służby zdrowia w walce z pandemią

źródło: Wrota Podlasia

Ponad 2,7 mln zł dotacji z budżetu województwa trafi do podlaskich jednostek zdrowia. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na zakup respiratorów, specjalistyczne łóżka dla chorych na COVID-19 oraz środki dezynfekcji i ochrony osobistej. Decyzję w tej sprawie zarząd województwa podjął w piątek (20.11).

R E K L A M A


- Nieustannie wspieramy w walce z pandemią jednostki ochrony zdrowia podlegające samorządowi. Dzięki podjętej dziś decyzji kolejne środki trafią do naszych jednostek . Pozwolą one na zakup środków ochrony osobistej oraz środków dezynfekcyjnych, które jak wiemy, bardzo szybko się zużywają. Pieniądze z budżetu województwa wesprą też powstający obecnie w szpitalu wojewódzkim w Białymstoku oddział dla pacjentów chorych na COVID-19 – mówił Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

1,91 mln zł na dezynfekcję i środki ochrony osobistej w wojewódzkich placówkach medycznych

Z łącznej puli wynoszącej 1,91 mln zł wsparcie trafi do dziewięciu jednostek. Po 300 tys. zł otrzymają: Wojewódzki Szpital Zespolony im. J. Śniadeckiego w Białymstoku, Białostockie Centrum Onkologii,

Specjalistyczny Psychiatryczny Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Suwałkach,

Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach i Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Z kolei 170 tys. zł to pula wsparcia dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku. Kwota 150 tys. zł pozwoli wesprzeć Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Łomży. Pomoc na ten cel otrzymają także: Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Paliatywnej im. Jana Pawła II w Suwałkach - 75 tys. zł i SP ZOZ Ośrodek Rehabilitacji w Suwałkach - 15 tys. zł.

Kwoty oszacowano na podstawie analizy zużycia środków ochrony indywidualnej i środków do dezynfekcji w okresie od 1 października br.

Według prognozy przekazane pieniądze pozwolą placówkom medycznym zabezpieczyć się w środki ochrony indywidualnej oraz do dezynfekcji do końca roku.

Ponad 800 tys. zł na respiratory i łóżka dla pacjentów „covidowych” w Śniadecji

Z tej kwoty ponad 581 tys. zł zostanie przeznaczonych na zakup czterech respiratorów i prace związane z utworzeniem łóżek intensywnej terapii dla pacjentów chorych na COVID-19.

Pieniądze zostaną przeznaczone na:

– zakup 4 respiratorów (2 stacjonarne oraz 2 transportowe),
– roboty budowlane,
– remont instalacji gazów medycznych,
– remont instalacji elektrycznej i teleinformatycznej,
– wymiana ścianek i drzwi,
– remont wentylacji.

Dzięki dotacji w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. J. Śniadeckiego zostanie też uruchomionych 85 łóżek zakaźnych dla pacjentów z podejrzeniem lub zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Na ten cel szpital otrzyma blisko 218 tys. zł z budżetu województwa. W ramach dofinansowania planowane jest częściowe sfinansowanie prac modernizacji instalacji gazów medycznych, elektrycznej, teleinformatycznej i zakupu rozdzielaczy tlenu.

Dodaj komentarz

© 2013 - 2020 xlomza.pl - Informacje z Łomży i regionu

Regulamin | Polityka prywatności i Cookies