Łomża na III miejscu w Rankingu Gmin i Powiatów ZPP

Miasto Łomża zajęło III miejsce Ogólnopolskim Rankingu Powiatów i Gmin prowadzonym przez Związek Powiatów Polskich w kategorii miasta na prawach powiatu. Nasz samorząd zdobył 38862 punkty, a na wyższej pozycji znalazły się jedynie Legnica oraz Nowy Sącz.

R E K L A M A


Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zauważa, że w ostatnich latach miasto Łomża jest klasyfikowane wysoko w różnego rodzaju rankingach ogólnokrajowych. – To pokazuje, że realizowane przez nas działania w mieście są dostrzegane przez niezależnych ekspertów. Podejmujemy nowe, trudne wyzwania (np. rewitalizacja Starego Rynku, przebudowa Hali Targowej na Halę Kultury, modernizacja dworca autobusowego, remonty dużej ilości dróg) i skutecznie je realizujemy, pozyskując na ten cel środki zewnętrzne i nie podnosząc przy tym podatków lokalnych – informuje prezydent Mariusz Chrzanowski.

Ranking Związku Powiatów Polskich obejmował podział na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego. Samorządy w nim sklasyfikowane były oceniane przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w jedenastu grupach tematycznych, takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; promocja rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; oraz działania promocyjne.

Maksymalną liczbę punktów Łomża otrzymała m.in. za ilość pozyskanych środków finansowych pochodzących z funduszy krajowych (np. dotacje, programy krajowe, etc., których pozyskanie wymaga dodatkowych działań JST) na inwestycję w infrastrukturę (6000/6000 pkt), za wielkość środków finansowych wydatkowanych na realizację zadań publicznych przez NGO (1000/1000 pkt), a także za inicjatywy JST które pomagają zachować specyfikę swojego regionu, pielęgnować lokalne zwyczaje, obrzędy charakterystyczne dla jego terenu (1000/1000 pkt).

Nagrodą za osiągnięcie wysokiej pozycji w Rankingu Związku Powiatów Polskich jest Voucher od Wydawnictwa MaxMedia oraz wydawcy Magazynu Gospodarczego FAKTY, patrona medialnego Ogólnopolskiego Rankingu Powiatów i Gmin. Laureaci oprócz pamiątkowej statuetki oraz dyplomów otrzymali możliwość zamieszczenia swoich materiałów informacyjno-promocyjnych na portalach: www.magazynfakty.pl, www.rynekinwestycji.pl, www.magazynvip.pl.

Dodaj komentarz

© 2013 - 2020 xlomza.pl - Informacje z Łomży i regionu

Regulamin | Polityka prywatności i Cookies