Od soboty cała Polska strefą czerwoną

  • Od soboty cała Polska strefą czerwoną

Cała Polska od soboty staje się strefą czerwoną, szkoła podstawowa w klasach od 4 do 8 będzie działać w trybie zdalnym – poinformował premier Mateusz Morawiecki. Wśród wprowadzanych obostrzeń są też m.in. zakaz spotkań, zebrań większej liczby niż pięciu osób.

R E K L A M A


Premier poinformował na konferencji prasowej, że cała Polska od soboty staje się strefą czerwoną. – Wszystkie te zasady, do których przyzwyczaili się ci mieszkańcy, którzy w strefie czerwonej żyją, mieszkają, pracują, uczą się, obowiązują na terytorium całej Rzeczpospolitej – podkreślił Morawiecki.

Jak poinformował premier, zajęcia w szkołach podstawowych w klasach od 4 do 8 będą odbywały się w trybie zdalnym po to, żeby zmniejszyć kontakty społeczne i natężenie ruchu w środkach komunikacji publicznej.

– Zakaz spotkań, zebrań większej liczby niż pięciu osób; wyjątki to osoby mieszkające razem i cele zawodowe – mówił.

– Lokale gastronomiczne będą mogły organizować jedynie dania na wynos przez okres dwóch tygodni z możliwością przedłużenia – dodawał.

Jak stwierdził, „działania muszą być bardzo zdecydowane. Dziś jesteśmy w zupełnie innym miejscu niż jeszcze miesiąc temu. 23 września poziom zachorowań oscylował wokół tysiąca, dziś ta liczba zbliża się do 15 tys. dziennie – mówi, dodając, że liczba zachorowań na 100 tys. mieszkańców jest zbliżona do średniej europejskiej”.


– Niepokoi nas tempo przyrostu. Musimy je zahamować. Obostrzenia będą miały swój skutek za 10,14 dni. Mam nadzieję, że wtedy będziemy mogli przekazać nieco lepsze informacje. Jeśli te obostrzenia nie będą działać, będzie trzeba kolejnych – stwierdził.

źródło: TVP Info

Komentarze

  • Covid 19

    • 1 mies. temu
    A ja nadal jestem grozny czasem zabijam

Dodaj komentarz

© 2013 - 2020 xlomza.pl - Informacje z Łomży i regionu

Regulamin | Polityka prywatności i Cookies