Poszukiwany wpadł na kradzieży elektronarzędzi

Kryminalni z łomżyńskiej Policji zatrzymali 39 letniego podejrzanego o kradzież elektronarzędzi. Mundurowi odzyskali również skradzione przedmioty w jednym z lombardów na terenie miasta. Jak się okazało mieszkaniec Łomży popełnił to przestępstwo w warunkach recydywy. Dodatkowo był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze kradzieże.

R E K L A M A


Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Łomży, w piątkowe popołudnie zatrzymali 39 latka podejrzanego o kradzież elektronarzędzi. Do zdarzenia doszło dzień wcześniej na terenie budowy w centrum Łomży. Jak ustalili policjanci sprawca z baraku zabrał wkrętarkę, zakrętarkę akumulatorową oraz szlifierki kątowe. Pokrzywdzony oszacował swoje straty na blisko 1 500 złotych. Pracujący nad sprawą "kryminalni" już nastęnego dnia zatrzymali podejrzanego o kradzież mężczyznę w jego miejscu zamieszkania. Mundurowi odzyskali również wszystkie skradzione przedmioty, które 39 latek zdążył sprzedać za 200 złotych w lombardzie. Okazało się, że mężczyzna tego przestępstwa dopuścił się w warunkach recydywy. Jednak to nie koniec tej historii. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mieszkaniec Łomży jest poszukiwany nakazem sądu do odbycia kary 75 dni pozbawienia wolności za wcześniejsze kradzieże. 39latek tego samego dnia usłyszał zarzut i trafił do zakładu karnego.

Zgodnie z Kodeksem karnym za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast w warunkach recydywy do 8 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

© 2013 - 2020 xlomza.pl - Informacje z Łomży i regionu

Regulamin | Polityka prywatności i Cookies