Funkcjonowanie pływalni na nowych zasadach

Na czwartkowej konferencji Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki poinformował o obostrzeniach w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem. Nowe przepisy pozwalają na otwarcie łomżyńskiej Pływalni i Parku Wodnego, ale pod pewnymi warunkami.

R E K L A M A


Początkowo Premier zapowiedział zamknięcie wszystkich pływalni w Polsce od soboty 17 października. Jednak w świetle Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 października 2020 r. (zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii) zakaz prowadzenia działalności NIE DOTYCZY basenów, siłowni, klubów i centrów fitness w strefie żółtej, które:

  • działają w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów,
  • są przeznaczone dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych,
  • są przeznaczone dla studentów i uczniów – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.

Na swojej stronie Ministerstwo Sportu wyjaśnia, że zajęcia sportowe oznaczają zorganizowane formy aktywności fizycznej. Zgodnie z rozporządzeniem, zorganizowane zajęcia oraz zajęcia prowadzone w ramach zajęć szkolnych i akademickich na basenach, siłowniach i w klubach fitness – mogą się odbywać.

Obowiązuje natomiast zakaz prowadzenia działalności usługowej związanej z poprawą kondycji fizycznej (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 96.04. – podklasa ta obejmuje: działalność usługową łaźni tureckich, saun i łaźni parowych, solariów, salonów odchudzających, salonów masażu itp. mającą na celu poprawę samopoczucia).

Wobec powyższego od dnia 20 października pływalnie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży, tj.:

  • Park Wodny przy ulicy Wyszyńskiego 15,
  • Pływalnia Miejska przy ul. Niemcewicza 17a,

będą otwarte dla grup zorganizowanych, a zajęcia będą się odbywały zgodnie z dotychczasowym harmonogramem. Stowarzyszenia sportowe i grupy przedszkolne, szkolne, uczelnie również mogą realizować swoje rezerwacje na miejskich pływalniach. Wyłączone z użycia pozostają urządzenia do relaksu: sauny, jacuzzi, strefy SPA. Obowiązuje zakaz udziału publiczności w wydarzeniach sportowych.

WAŻNE: Bilety indywidualne nie będą sprzedawane. Nie ma możliwości korzystania z basenu indywidualnie w celach rekreacyjnych.

Dodaj komentarz