Opaski życia od PZU trafią do Łomży

PZU przekaże kolejnych 200 tzw. opasek życia szpitalom, w których leczeni są pacjenci chorzy na COVID-19 w tym do Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Pierwsze takie urządzenia trafiły do placówek w maju.

R E K L A M A


Opaska życia to innowacyjne na skalę światową rozwiązanie, które analizuje kluczowe parametry życiowe pacjentów i alarmuje personel medyczny w przypadku zagrożenia życia. Opaski życia trafią teraz do dziesięciu szpitali w południowej i zachodniej Polsce –m.in. do placówek we Wrocławiu, Szczecinie, Starachowicach, Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu czy Raciborzu. Opaska życia to certyfikowane urządzenie medyczne, które zdalnie analizuje kluczowe parametry życiowe pacjenta. Mierzy puls i temperaturę ciała oraz saturację, czyli nasycenie krwi tlenem. W momencie kiedy spadają do krytycznych wartości, opaska uruchamia sygnał dźwiękowy i natychmiast alarmuje na specjalnym monitorze podglądowym personel medyczny.

Na początku maja PZU przekazał pierwszą partię opasek życia do szpitali, w których leczeni są pacjenci zarażeni koronawirusem. Na bazie tych doświadczeń z pierwszych miesięcy pandemii, opaski zostały zmodyfikowane –m.in. wyposażono je w dodatkowe funkcje jak informacjao upadku żeby jak najlepiej chronić pacjenta i spełniać oczekiwania oraz realizować potrzeby personelu medycznego.

Pierwszy egzamin urządzenia zdały w ramach pilotażowego projektu, realizowanego przez PZU we współpracy z Ministerstwem Zdrowia od jesieni zeszłego roku w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach. Po odnotowaniu pierwszych przypadków koronawirusa w Polsce, ubezpieczyciel przekazał urządzenia szpitalom walczącym z COVID-19. Teraz do placówek trafi kolejna partia urządzeń. Łączna wartość pomocy finansowej PZU dla szpitali i służb walczących z epidemią sięga już 15 mln zł. Do szpitali trafiły m.in. respiratory, bronchoskopy do badania tchawicy i oskrzeli oraz kardiomonitory. Wsparciem dla służb medycznych było też 200 samochodów od PZU, służących m.in. do przewożenia próbek do badań od osób pozostających w domowej kwarantannie.PZU sfinansował ponadto zakup rękawiczek ochronnych dla placówek zdrowotnych oraz kombinezonów, maseczek, rękawiczek i środków dezynfekcyjnych dla funkcjonariuszy Policjii Straży Granicznej. Wsparł teżNarodowy Instytut Zdrowia Publicznego –Państwowy Zakład Higieny w doposażeniu linii diagnostycznej do badań laboratoryjnych na obecność koronawirusa, co umożliwiło skrócenie czasu oczekiwania na wyniki tych badań.

Komentarze

  • Covid 19

    • 1 mies. temu
    A ja nadal jestem grozny czasem zabijam

Dodaj komentarz

© 2013 - 2020 xlomza.pl - Informacje z Łomży i regionu

Regulamin | Polityka prywatności i Cookies