Autobusy dalekobieżne wracają na dworzec

Autobusy dalekobieżne wracają na dworzec

Od poniedziałku 14 września 2020 r. autobusy dalekobieżne będą korzystały z nowego dworca w Łomży. Przy ulicy Dworcowej do użytku oddane zostaje Miejskie Centrum Przesiadkowo – Komunikacyjne, którego budowa rozpoczęła się przed dwoma laty. Tym samym zlikwidowane zostaną przystanki na tymczasowym dworcu powstałym na parkingu obok wiaty Miejskiej Hali Targowej.

R E K L A M A


Pierwsze roboty związane z budową Miejskiego Centrum Przesiadkowo – Komunikacyjnego w rejonie ulic Dworcowej, Sikorskiego i Al. Legionów w Łomży rozpoczęły się w połowie sierpnia 2018 roku. Niespełna rok później, 1 czerwca 2019 r. dworzec został tymczasowo przeniesiony na parking wybudowany przez MPGKiM wzdłuż torów kolejowych na końcu ulicy Dworcowej, gdzie jeszcze aktualnie funkcjonuje.

Nowo powstałe Miejskie Centrum Przesiadkowo – Komunikacyjne zajmuje powierzchnię około 3 tys. m2. Tworzy je węzeł przesiadkowo – komunikacyjny ze stanowiskami dla autobusów dalekobieżnych, stanowiskami dla komunikacji o zasięgu lokalnym oraz szklane zadaszenie dworca o konstrukcji stalowej. W ławkach przy peronach umieszczono ładowarki USB i gniazda 220 V. Na terenie dworca powstał parterowy budynek o konstrukcji stalowej z poczekalnią, kasami biletowymi i dyspozytornią. W ramach inwestycji powstała również droga o szerokości 6 metrów, biegnąca wzdłuż Hali Targowej, łącząca ul. Dworcową z ul. Sikorskiego. Wykonano także podniesienie poziomu ciągów komunikacyjnych przy pawilonach handlowych oraz wymieniono ich nawierzchnię.
W związku z przeniesieniem komunikacji z tymczasowego dworca na Miejskie Centrum Przesiadkowo – Komunikacyjne, zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki apeluje do kierowców, podróżnych oraz kupców z pobliskiego targowiska o zachowanie ostrożności i zwrócenie uwagi na obowiązującą organizację ruchu, tak by wszyscy mogli bezpiecznie korzystać z tego obiektu. Podkreśla również, że pierwszy tydzień będzie miał formę testową, która pozwoli na rozwiązanie nieprzewidzianych dylematów, które w takich sytuacjach mogą ewentualnie się pojawić. Uroczystość oficjalnego otwarcia obiektu planowana jest w drugiej połowie września.

Komentarze

  • Marian

    • 1 tydz. temu
    To napięcie powinni jednak podnieść do 230 woltów, bo znów będzie obciach!
    No i rozkład jazdy żeby był aktualny...
    A poza tym - spoko, NOVA wszystko załatwi... :-)

Dodaj komentarz

© 2013 - 2020 xlomza.pl - Informacje z Łomży i regionu

Regulamin | Polityka prywatności i Cookies