Oddział Wewnętrzny kolneńskiego Szpitala wznawia pracę

Oddział Wewnętrzny kolneńskiego Szpitala wznawia pracę
fot. Szpital w Kolnie

Oddział Wewnętrzny kolneńskiego Szpitala wznawia pracę. Badania nie potwierdziły zarażenia koronawirusem u pacjenta przyjętego na oddział.

R E K L A M A


"Szpital Ogólny w Kolnie informuje, iż wykluczona została infekcja zakażenia wirusem SARS CoV–2 u pacjenta, który hospitalizowany był w Oddziale Wewnętrznym Szpitala Ogólnego w Kolnie. W związku z powyższym Oddział Wewnętrzny Szpitala zostaje przywrócony do normalnego systemu pracy" - czytamy w komunikacie Szpitala.

Przypomnijmy na Oddział Wewnętrzny Szpitala w Kolnie trafił pacjent, który zaczął mieć objawy wskazujące, że może być zarażony koronawirusem. Został przewieziony specjalistyczną karetką do Jednoimiennego Szpitala Zakaźnego w Łomży na badania. W trosce o bezpieczeństwo pacjentów, pracowników Szpitala i mieszkańców, starosta Tadeusz Klama podjął decyzję o zamknięciu Oddziału i izolacji pracowników do czasu otrzymania wyników badań. Te dały wynik ujemny. Dlatego Oddział może znowu pracować normalnie.

"Procedury zadziałały prawidłowo. Żeby nikogo nie narażać zdecydowałem o zamknięciu oddziału. Mieliśmy nadzieję, że wyniki badań nie potwierdzą zarażenia, ale żeby Szpital mógł działać prawidłowo musieliśmy mieć pewność. Teraz tą pewność mamy i wszyscy bezpiecznie wracają do pracy. Jeszcze raz dziękuję pracownikom medycznym za ciężką pracę i proszę wszystkich, którzy trafiają na badania o szczerość i nieukrywanie przed lekarzami objawów, czy kontaktów z osobami z grupy ryzyka" - mówi Starosta Kolneński Tadeusz Klama.

Dodaj komentarz

© 2013 - 2020 xlomza.pl - Informacje z Łomży i regionu

Regulamin | Polityka prywatności i Cookies