Kolejne zakupy na walkę z koronawirusem

Kolejne zakupy na walkę z koronawirusem

Wymazówki na potrzeby Pogotowia Ratunkowego w Łomży oraz odczynniki do testów dla potrzeb Sanepidu zamierzają zakupić władze Łomży. Rada Miejska Łomży na wniosek prezydenta Mariusza Chrzanowskiego na ten cel w budżecie miasta wygospodarowała 60 tysięcy złotych. To kolejne działania podejmowane przez łomżyński samorząd w walce z koronawirusem.

R E K L A M A


Kwota 37.600 złotych ma zostać przeznaczona na zakup 12 tysięcy sztuk wymazówek dla potrzeb Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Natomiast 22.400 złotych zostanie przeznaczone na zakup odczynników do testów dla potrzeb Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Łomży. Sanepid złożył zapotrzebowanie na zakup tysiąca takich odczynników, których łączny koszt jest szacowany na około 155 tysięcy złotych. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski apeluje do okolicznych samorządów o współfinansowanie tych zakupów.

Warto dodać, że już wcześniej w ramach walki z koronawirusem w budżecie Łomży wygospodarowano 50 tysięcy złotych na zakup dwóch respiratorów do karetek Pogotowia Ratunkowego. Ponad 4 tysiące zł zostało przeznaczone na zakup materiału, z którego uszytych ma zostać około 5 tysięcy maseczek. Planowany jest również zakup płynów do dezynfekcji.

Dodaj komentarz

© 2013 - 2020 xlomza.pl - Informacje z Łomży i regionu

Regulamin | Polityka prywatności i Cookies