Koronawirus potwierdzony w powiecie łomżyńskim - pacjent jest w kwarantannie domowej

Koronawirus potwierdzony w powiecie łomżyńskim - pacjent jest w kwarantannie domowej

Wojewoda podlaski i podlaski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny informują o dwóch nowych potwierdzonych przypadkach wystąpienia koronawirusa COVID-19 w regionie.

R E K L A M A


To dwaj mężczyźni w średnim wieku. Pierwszy z powiatu łomżyńskiego, zgodnie z decyzją lekarza - przebywa w kwarantannie domowej. Drugi z powiatu białostockiego, jest hospitalizowany.

Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku pozostaje w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami i instytucjami, które są zaangażowane w działania epidemiologiczne.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego monitoruje całodobowo sytuację w regionie i jest gotowe do podjęcia działań zgodnie z odpowiednimi procedurami.

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus.

Komentarze

 • Barbara

  • 2 mies. temu
  "Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną" Pierwszy z powiatu łomżyńskiego, zgodnie z decyzją lekarza - przebywa w kwarantannie domowej." - skąd mamy wiedzieć? jak nie ma podanej miejscowości nie mówiąc już nazwiska osoby z powodu uszanowania prywatności. Ktoś bardzo złą podjął decyzję w przypadku epidemii. W tym wypadku automatycznie powinna być informacja kto jest zarażony konorawirusem, żeby osoby, które miały kontakt z tą osobą mogły powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną. Jedna informacja zaprzecza drugiej.
 • Marlena

  • 2 mies. temu
  Pani ma racje , skąd mamy wiedzieć kto jak nie piszą dokładnie skąd dana osoba jest i kim jest i czy mieliśmy styczność z nią
 • olo

  • 2 mies. temu
  podobno jest przypadek mezczyzna maz pani z laboratorium szpital lomza . slyszeliscie cos o tym bo ja tak ze sraczka w szpitalu podobno
 • lomzyniak

  • 2 mies. temu
  czyzby nasz szpital bylby juz zapelniony po co zabrali ten szpital.Zaraz bedzie 20, 30 osob chyba ze tego czlowieka przywiaza do lozka

Dodaj komentarz

© 2013 - 2020 xlomza.pl

Regulamin / Polityka prywatności i Cookies