Tesco w Łomży do likwidacji?

Tesco w Łomży do likwidacji?

Topnieje liczba sklepów z szyldem Tesco. Brytyjska sieć zamyka w Polsce kolejne 5 sklepów. Związkowcy informują o zwolnieniach grupowych.

R E K L A M A


Hipermarkety we Wrocławiu Lesznie, Gorzowie Wielkopolskim, Łomży i Bełchatowie zostają zlikwidowane - wynika z pisma, jakie otrzymał NSZZ Solidarność Tesco.

"W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy pismo z zawiadomieniem ws. zwolnień grupowych" - poinformowali na swoim profilu facebookowym związkowcy.

Jak wynika z opublikowanej treści pisma, zwolnienia zostaną przeprowadzone od początku lutego do końca kwietnia. Ponad 2 tys. osób zatrudnionych w Tesco ma stracić pracę do końca stycznia.

"Pracownikom objętym zwolnieniami grupowymi proponowane zostanie, w miarę możliwości, podjęcie pracy na innym stanowisku/ w innych jednostkach firmy" - wynika z dokumentu. "Wszystkim pracownikom, którym nie zostanie złożona oferta pracy lub nie przyjmą złożonej oferty pracy, zostanie zaoferowane zawarcie porozumienia o rozwiązaniu umowę o pracę. Pracownikom, którzy nie przyjmą propozycji rozwiązania umów o pracę za porozumieniem stron, wręczane będą wypowiedzenia umów o pracę." - czytamy dalej.

źródło: money.pl

Dodaj komentarz

© 2013 - 2020 xlomza.pl - Informacje z Łomży i regionu

Regulamin | Polityka prywatności i Cookies