Zagrają dla hm. Wiesława Domańskiego

Zagrają dla hm. Wiesława Domańskiego

W czwartek 5 grudnia 2019 r., o godz. 14:00, w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich rozpocznie się mikołajkowy charytatywny turniej piłki nożnej. Wezmą w nim udział drużyny m.in. przedsiębiorców, samorządowców, studentów i żołnierzy. Zebrane podczas turnieju środki zostaną przeznaczone na rehabilitację oraz zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla harcmistrza Wiesława Domańskiego, który w grudniu 2018 roku w wypadku samochodowym doznał urazu kręgosłupa i od tego czasu porusza się na wózku inwalidzkim.

R E K L A M A


Wiesław Domański od 1982 r. jest instruktorem ZHP, pełni funkcję drużynowego 32 Łomżyńskiej Drużyny Harcerskiej „Dywersja” im. Tadeusza Zawadzkiego oraz komendanta Hufca Nadnarwiańskiego im. Adama Chętnika ZHP w Łomży. Od wielu lat jest także instruktorem Taktyki i Technik Interwencji, Taktyki Ochrony, Taktyki Specjalnej. Posiada stopnie mistrzowskie w Aikido oraz Combat Ju-Jutsu.

– Jako samorząd Łomży zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie harcmistrza Wiesława Domańskiego i jego harcerzy. Gdy zwrócił się do nas o możliwość pomocy zaproponowaliśmy organizację właśnie tego turnieju. Wielokrotnie okazywał on serce innym potrzebującym, a dzisiaj my możemy zrobić to samo dla niego – mówi prezydent Mariusz Chrzanowski zachęcając do przybycia na turniej i wsparcia akcji.

W trakcie wydarzenia planowane są licytacje, kiermasz bombek choinkowych oraz słodkich i słonych wypieków. W programie jest również pokaz musztry i technik interwencyjnych w wykonaniu uczniów Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego oraz pokazy tańca BK Step.

Zebrane środki mają zostać przeznaczone m.in. na wyposażenie i sprzęt rehabilitacyjny, umożliwiający aktywną rehabilitację w warunkach domowych, rehabilitację prowadzoną przez rehabilitantów w mieszkaniu, likwidację barier architektonicznych w miejscu zamieszkania i wokół niego, leki oraz środki medyczne niezbędne do codziennego funkcjonowania, turnusy rehabilitacyjne w ośrodkach, pomoc psychologiczną, samochód lub choćby jego przystosowanie do potrzeb osoby z niepełnosprawnością.

Zbiórka środków prowadzona jest także za pośrednictwem portalu zrzutka.pl.

Dodaj komentarz

© 2013 - 2020 xlomza.pl - Informacje z Łomży i regionu

Regulamin | Polityka prywatności i Cookies