Nie do końca trzeźwy poranek

Nie do końca trzeźwy poranek

Dzisiaj łomżyńscy policjanci przeprowadzili na terenie miasta i powiatu działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Okazało się, że aż pięciu kierujących zdecydowało się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

R E K L A M A


Dzisiaj rano na terenie miasta i powiatu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Przez blisko dwie godziny funkcjonariusze, w pięciu punktach kontrolnych zorganizowanych na ulicach Nowogrodzkiej, Spokojnej i Poznańskiej oraz w Podgórzu i Piątnicy, zbadali trzeźwość 826 kierowców. Niestety okazało się, że pięciu z nich zdecydowało się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Rekordzistą w dzisiejszym niechlubnym gronie okazał się 57 letni kierowca fiata. Zatrzymany do kontroli przed godziną 7.00 na ulicy Nowogrodzkiej mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego „wydmuchał” prawie 1,7 promila. Również w miniony weekend, łomżyńscy funkcjonariusze z „drogówki” zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Rekordowy wynik zanotował 30 – letni mieszkaniec gminy Mały Płock, który jechał w Łomży ulicą Spokojną.Badanie, u kierowcy seata, wykazało ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci przypominają, że w budynku Komendy Miejskiej Policji w Łomży przy ul. Wojska Polskiego 9, od blisko trzech lat funkcjonuje ogólnodostępny alkomat. Każda osoba może bezpłatnie i szybko dokonać takiego pomiaru. Mundurowi zaznaczają jednocześnie, że niedopuszczalna jest sytuacja, kiedy osoba, która podejrzewa, że może być pod wpływem alkoholu, sama przyjeżdża na badanie samochodem.

Dodaj komentarz

© 2013 - 2020 xlomza.pl

Regulamin / Polityka prywatności i Cookies