Rekordowe 414 mln zł na podlaskie drogi lokalne

„Fundusz Dróg Samorządowych przyczyni się do rozwoju społeczno-gospodarczego regionu oraz poprawy bezpieczeństwa na drogach” – mówił wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. Na czwartkowym briefingu prasowym ogłosił nabór wniosków i objaśniał szczegóły realizacji rządowego programu w naszym regionie. Podkreślił przy tym, że 414 mln zł na drogi lokalne to rekordowa kwota, jakiej Podlasie dotąd nie miało.

„To moment i oczekiwany przez mieszkańców naszego województwa, przez lokalne samorządy” – podkreślił wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. Jak dodał, Fundusz Dróg Samorządowych powołany przez rząd Mateusza Morawieckiego to „rewolucyjny ruch w zakresie wspomagania rozwoju infrastruktury drogowej gminnej i powiatowej”. Jednocześnie zaznaczył, iż to daje stabilne podstawy do tego, żeby w zakresie wspierania samorządów w rozwoju infrastruktury drogowej zdecydowanie zmienić sytuację”.

Podlaskie samorządy otrzymają w 2019 r. na budowę, przebudowę oraz remonty dróg gminnych i powiatowych ponad 332 mln zł. Limit na dofinansowanie zadań wieloletnich, których realizacja może się rozpocząć w tym roku, wyniesie ok. 82 mln na każdy kolejny rok. Łącznie kwota wsparcia adresowanego do podlaskich dróg lokalnych wyniesie 414 mln zł.

Podlasie jest w tym roku jest na pierwszym miejscu jeśli chodzi o wysokość środków przyznanych na drogi lokalne z flagowego rządowego programu - w przeliczeniu na jednego mieszkańca województwa otrzymamy 281 zł.

Wysokość środków przyznanych Podlasiu w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w 2019 r. plasuje nasz region czwartym miejscu w skali kraju.

W 2015 r. na modernizację dróg lokalnych samorządy w woj. podlaskim uzyskały 56,6 mln zł dofinansowania i wybudowały bądź wyremontowały 160 km dróg. Dzięki środkom z Funduszu Dróg Samorządowych w 2019 r. inwestycje drogowe osiągną niespotykaną dotychczas rekordową skalę - będą kilkakrotnie większe.

Z prognoz Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że ze środków z Funduszu Dróg Samorządowych w 2019 r. w naszym regionie powstanie ok. 400 km przebudowanych lub wyremontowanych dróg lokalnych.

Urząd Wojewódzki

Komentarze

 • drogowiec

  • 1 miesiąc temu
  w 2015 r. kasy było o 7,5 raza mniej i wybudowano,wyremontowano 160 km dróg
  Myśląc logicznie za 414 mln powinni wybudować,wyremontować ok. 1100 km
  Skąd różnicy aż 700 km to jest dobra zmiana.
 • Ludż z bagien

  • 1 miesiąc temu
  Po pierwsze, nie rozumiem słowa Podlasie. Nie wiem skąd samorządowi mędrcy wymyślili takie bzdety, Z góry wiadomo, że prawie całe dofinansowanie pochłonie Białystok, regionom pozostaną ochłapy. Dopóki Białostockie mędrcy panować będą u żłobu, niech pozostali nie liczą na cuda. Kilka godzin temu odbyła się w Łomży konferencja prasowa "dumnych z siebie polityków PO". I cóż wynika z tego, że łomżyńscy cwaniacy mają czerpać wzorce od dumnie nazwanych białostockich PO-wców. Jeszcze trochę, a sprzedawczyki wzorem byłego mistrza krętactwa z Łomży zbiorą d... w troki i wszystko, co się da wyniosą do śledzi.,

Dodaj komentarz

© 2013 - 2019 xlomza.pl

Regulamin / Polityka prywatności i Cookies