PILNE! Odnaleziono 3-letnią Amelkę i jej mamę! [AKTUALIZACJA]

Policja odnalazła 3-letnią Amelkę i jej matkę Natalię. Do przejęcia kobiety i dziecka doszło w asyście policji w okolicy Ostrołęki. Matka i dziecko czują się dobrze – są zdrowe, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Dwóch sprawców, w tym ojciec dziecka, zostało zatrzymanych.

Fakt, że porwana kobita i jej 3-letnia córka zostały odnalezione potwierdził wiceszef resortu spraw wewnętrznych i administracji - "3-letnia Amelka i jej mama zostały odnalezione, a dwaj sprawcy uprowadzenia zatrzymani. Dziękuję i gratuluję @PolskaPolicja" - pisze Minister Zieliński na Twitterze

Sprawców zatrzymano w różnych miejscach - jednego w okolicach Ostrowi Mazowieckiej, drugiego w Ostrołęce.

- Mamy do czynienia z sytuacją, gdzie przynajmniej jeden ze sprawców nie pierwszy raz uczestniczył w takim uprowadzeniu rodzicielskim - czytamy w wypowiedzi Zielińskiego dla Polsat News.

Poszukiwania trwały od wczorajszego poranka. W sprawie zaginięcia dziecka KGP uruchomiła tzw. Child Alert. Uruchomienie tego systemu ma na celu jak najszybsze odnalezienie dziecka przy pomocy rozpowszechnienia informacji o jego zaginięciu.

- Amelka i jej mama są już dzięki nam całe i zdrowe pod naszą opieką! Uwolnienie ich i zatrzymanie sprawców to efekt skutecznych działań @PolskaPolicja nieopisany trud policjantów z KGP, CBŚP i całego kraju, w szczególności garnizonów z Białegostoku, Olsztyna, Radomia - czytamy na twitterze polskiej policji.

fot. TVP Info

Dodaj komentarz

© 2013 - 2019 xlomza.pl

Regulamin / Polityka prywatności i Cookies