Jest projekt uchwały dla ogrodów działkowych

To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich działkowców, na którą czekali przez długie lata. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski złożył już do Rady Miejskiej wniosek z projektem uchwały w sprawie wprowadzenia uchwały regulującej tryb przekazywania dotacji celowych na potrzeby ogrodów działkowych. Radni tematem zajmą się na najbliższej sesji w środę 27 lutego.

R E K L A M A


- Do urzędu od lat wpływają wnioski rodzinnych ogrodów działkowych z prośbą o dofinansowanie działań mających na celu poprawę warunków ich funkcjonowania i umożliwienie rozwoju. Jednak w związku z brakiem uchwały regulującej tryb przekazywania środków wnioski działkowców rozpatrywane były dotychczas negatywnie – tłumaczy prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Rodzinne ogrody działkowe od lat pełnią bardzo ważną funkcję w społeczeństwie. Włączają się w spotkania integracyjne, okolicznościowe oraz współorganizują wycieczki krajoznawcze współpracując z licznymi związkami czy stowarzyszeniami. Na terenie Łomży jest ich w tej chwili cztery: ROD "Grobla", ROD im. Jakuba Wagi, ogród wojskowy "Wiarus" oraz "Aster". Ich łączna powierzchnia wynosi niemal 50 ha, co stanowi ok. 2,5 proc. całej powierzchni miasta. Korzysta z nich około 1100 mieszkańców wraz z rodzinami.

- Nasze ogrody działkowe finansowane są wyłącznie ze składek działkowców. Korzystamy również z Funduszu Samopomocowego działającego przy Polskim Związku Działkowców. Potrzeb jest sporo, bo jest wiele inwestycji mających na celu polepszenie stanu infrastruktury naszych ogrodów – mówi prezes ROD "Aster" Jan Płoński i dodaje, że jeżeli radni przychylą się do wniosku prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, będzie to ważny moment dla łomżyńskich działkowiczów.

Dodaj komentarz

© 2013 - 2021 xlomza.pl - Informacje z Łomży i regionu

Regulamin | Polityka prywatności i Cookies