Wzmożone działania policji

Łomżyńscy policjanci prowadzą działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Głównym ich celem jest ograniczanie liczby wypadków z udziałem pieszych. Policjanci apelują jednocześnie do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę na drodze i ostrożność. Chwila nieuwagi czy lekceważenie obowiązujących zasad bezpieczeństwa, mogą skończyć się poważnym wypadkiem drogowym.

Dziś od rana łomżyńscy policjanci prowadzą wzmożone działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem tej grupy uczestników ruchu drogowego. Mundurowi podczas pełnionej służby zwracają szczególną uwagę na niezgodne z prawem zachowania pieszych oraz sprawdzają, jak zachowują się kierowcy w pobliżu przejść dla pieszych.

Funkcjonariusze przypominają, że lekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa zarówno przez kierowców, jak i pozostałe grupy uczestników ruchu drogowego, skończyć się może poważnym w skutkach wypadkiem drogowym.

Komentarze

  • A

    • 1 tydzień temu
    Czasami te działania polegają na łapaniu gapowatych pieszych na uliczkach o niewielkim natężeniu ruchu. Szkoda, że funkcjonariusze nie kontrolują więcej dużych przejść dla pieszych w godzinach dużego natężenia ruchu. Złapać dziadka czy babcię z zaskoczenia na niewiele znaczącej drodze to wątpliwy sukces. Poza tym ruch samochodowy jest większy od ruchu pieszego i kontrola powinna być nastawiona w większym stopniu na zachowania kierowców (prędkość, zachowanie przed przejściami dla pieszych).

Dodaj komentarz

© 2013 - 2019 xlomza.pl

Regulamin / Polityka prywatności i Cookies