MPK testuje samochód elektryczny

MPK testuje samochód elektryczny

Dzięki firmie Electric Vehicles Poland, MPK Łomża może bezpłatnie testować przydatność małego samochodu elektrycznego w warunkach łomżyńskich. Jest to kolejne działanie pozwalające przekonać się do rozwoju elektromobilności w oparciu o czystą energię czerpaną z odnawialnych źródeł energii.

R E K L A M A


"Od półtora roku MPK korzystamy z własnych ogniw fotowoltaicznych o mocy 28,6 kW, które produkowały w tym czasie czystą energię elektryczną przez co ograniczyliśmy pobór energii elektrycznej „węglowej” z sieci PGE i przyczyniliśmy się do zmniejszenia emisji CO2 i innych szkodliwych substancji. Ponadto posiadamy projekt budowy z pozwoleniem na budowę hali garażowej ze stanowiskami ładowania autobusów elektrycznych i bateriami słonecznymi na dachu o mocy ok. 300 kW.

Na jednej z wiat przystankowych zainstalowaliśmy baterie fotowoltaiczne i turbinę wiatrową do produkcji energii elektrycznej wykorzystywanej do oświetlenia przystanku i zasilania gniazd ładowarek USB.

Dzięki władzom miejskim od niedawna dysponujemy na bazie MPK profesjonalną ładowarką elektryczną o mocy 22 kW umożliwiającą ładowanie za darmo do końca lipca 2019 r. samochodów elektrycznych wszystkim chętnym. Docelowo planujemy aby taki jak ten testowany mały o niewielkim zużyciu prądu samochód był samochodem zastępczym dla naszych klientów na czas ładowania swojego samochodu. Podczas ładowania można spokojnie zrobić zakupy lub załatwić jakąś sprawę na mieście.

Wszystkie te działania prowadzimy, aby sprawdzić racjonalność poszczególnych rozwiązań przed podjęciem decyzji na większą skalę." - czytamy w komunikacie MPK.

10 stycznia na bazie MPK zorganizowany zostanie dzień otwarty dla wszystkich osób chcących sprawdzić jak funkcjonują opisane wyżej systemy. Będzie możliwość przejazdu najnowszym modelem małego, miejskiego, osobowego samochodu elektrycznego .

Dodaj komentarz

© 2013 - 2020 xlomza.pl - Informacje z Łomży i regionu

Regulamin | Polityka prywatności i Cookies