Trwają Mikołajki Miejskie (FOTO)

W godz. 9:00 – 15:00 na łomżyńskim Starym Rynku odbywają się „Mikołajki Miejskie”. - Mikołajkowa impreza dla dzieci wpisała się już w kalendarz łomżyńskich wydarzeń. Chcemy w ten sposób integrować naszych najmłodszych, budować poczucie ich tożsamości z naszym miastem oraz dać im możliwość atrakcyjnego spędzenia czasu i wprowadzić w klimat zbliżających się świąt – mówi prezydent Mariusz Chrzanowski.

W tym roku „Mikołajki Miejskie” są organizowane przez Urząd Miejski wraz z „Planetę Asów” dla grup przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Z atrakcji mogą skorzystać również dzieci, które jeszcze nie uczęszczają do przedszkoli lub szkół, a na Stary Rynek przyjdą ze swoimi rodzicami, babciami i dziadkami lub opiekunami.

W programie wydarzenia są zabawy integracyjne takie jak bieg z „kulą śnieżną” na tacy czy rzut prezentem do celu. Nie brakuje też animacji i konkursów na otwartej przestrzeni, a także quizu o Świętach Bożego Narodzenia i Świętym Mikołaju. W mikołajowej fotobudce można zrobić zdjęcie z Mikołajem, jego pomocnikiem bądź z wykorzystaniem gadżetów świątecznych. W Laboratorium Świętego Mikołaja przeprowadzane są zimowe eksperymenty, a na stoisku kreatywnego rękodzieła świątecznego jest możliwość dekorowania pierniczków lukrem i kolorowymi posypkami oraz tworzenia małych, jadalnych dekoracji świątecznych. W programie jest również malowanie buzi na zimowe symbole, np. śnieżynki. Dla dzieci odważnych i umiejących śpiewać przewidziano kolędowe karaoke.

Grupa czterolatków z Przedszkola Publicznego nr 1 w Łomży odwiedziła w Mikołajki prezydenta miasta Mariusza Chrzanowskiego. Przedszkolaki pomogły przyozdobić świąteczną choinkę.

- Dla naszych dzieci było to wyjątkowe wydarzenie. Od samego rana były bardzo podekscytowane i nie mogły się doczekać wyjścia do urzędu. Wspólnie ćwiczyliśmy kolędy. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu – mówiła Aldona Wiktorzak, opiekun grupy czterolatków "Motylki".

Maluchy przyozdobiły świąteczną choinkę, na której znalazły się bombki i świecidełka oraz zaśpiewały kolędę. Każde dziecko otrzymało od prezydenta mikołajkowy upominek. - Sprawiliście mi ogronną radość – zwracał się do przedszkolaków Mariusz Chrzanowski. Gospodarz miasta życzył im wesołych świąt i mnóstwa prezentów pod choinką.GALERIA

Dodaj komentarz

© 2013 - 2019 xlomza.pl

Regulamin / Polityka prywatności i Cookies