Stary Rynek w świątecznym blasku (Foto | VIDEO)

Zimowe iluminacje stanęły już na Starym Rynku w Łomży. Do kochanego nie tylko przez dzieci Misia Łomżatka i towarzyszących mu kolorowego pociągu, „cukierkowego” domku, czerwonej bombki oraz świecącego napisu „Wesołych Świąt”, w tym roku dołączyły retro Mikołaj na motocyklu i skrzydła anioła. W środę iluminacje oraz dekoracje świetlne na choince oficjalnie zapalił Prezydent Łomży.

W 2015 roku, decyzją prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, na Starym Rynku po raz pierwszy pojawił się Miś Łomżatek i od tego czasu miejsce to z każdym rokiem staje się coraz piękniejsze. – Podejmowane przez nas działania w tym zakresie są doceniane przez mieszkańców, o czym świadczy liczba osób odwiedzających naszą starówkę i fotografujących się przy dekoracjach. Potwierdzają to również wyniki konkursu „Świeć Się” organizowanego przez Energę – powiedział prezydent Mariusz Chrzanowski przypominając, że dwukrotnie Łomży udało się wygrać etap wojewódzki konkursu, dzięki czemu do potrzebujących z naszego miasta trafił sprzęt AGD o łącznej wartości 20 tys. zł. – Jest to doskonała promocja Łomży, naszej Starówki, jak również element sprawiający radość młodszym i starszym mieszkańcom naszego miasta – dodaje prezydent Chrzanowski.
W tym roku przy choince ustawione zostały kolorowy pociąg, apetyczny cukierkowy domek, przestrzenna bombka ufundowana przez firmę PEPEES S.A. oraz świecący napis „Wesołych Świąt”, a także retro Mikołaj na motocyklu. Miś Łomżatek „przesiadł się” na skrzyżowanie ulic Farnej i Długiej, gdzie stanęły też anielskie skrzydła. Po raz trzeci w świąteczny klimat wprowadza mieszkańców także gwiazdkowa projekcja, która wyświetlana jest na fasadzie Ratusza.


GALERIA

Stary Rynek w świątecznym blasku   (Foto | VIDEO)
Stary Rynek w świątecznym blasku   (Foto | VIDEO)
Stary Rynek w świątecznym blasku   (Foto | VIDEO)
Stary Rynek w świątecznym blasku   (Foto | VIDEO)
Stary Rynek w świątecznym blasku   (Foto | VIDEO)

Komentarze

  • -speech

    • 4 mies. temu
    ooo, pójdę z mamą i zrobimy sobie zdjęcie, jak co roku z łomżatkiem :)

Dodaj komentarz

© 2013 - 2019 xlomza.pl

Regulamin / Polityka prywatności i Cookies