Kompromis czy kompromitacja? Trwa trzecia sesja Rady Miasta [AKTUALIZACJA]

Łomżyńskiej Radzie Miasta przy trzecim podejściu do tematu udało się wybrać jednego wiceprzewodniczącego. Na chwilę obecną Radni pracują nad wyborem drugiego. Kompromis to wynik porozumienia zawartego w kuluarach. Jego głównym założeniem była zamiana statutu Rady, dotycząca wprowadzenia funkcji trzeciego wice. Tym sposobem każdy z klubów będzie miał swojego przedstawiciela w prezydium. Przegłosowana zmiana w statucie wejdzie w życie dopiero za 14 dni, wtedy też poznamy nazwisko trzeciego wiceprzewodniczącego RM.

Mimo porozumienia klubów, dyskusja dotycząca wcześniejszych ustaleń nie była łatwa i przyjemna. Z ramienia Prawa i Sprawiedliwości wyłamał się Radny Grzymała, który mimo jasnej sytuacji upomniał się o merytoryczne uzasadnienie zmian w statucie. Postulat byłego wiceprzewodniczącego z całą stanowczością poparł jedyny „bezpartyjny” Zbigniew Prosiński.

Ostatecznie zadecydowała większość, która opowiedziała się za wprowadzeniem funkcji trzeciego wiceprzewodniczącego RM (za 21 głosów/ wstrzymał się Wiesław Grzymała / przeciw był Zbigniew Prosiński).

Wybór dwóch wiceprzewodniczących miał być w zasadzie formalnością. Do objęcia stanowiska zgłoszono dwa nazwiska. Przeprowadzono głosowanie, w wyniku którego wyłoniono jedynie jednego wiceprzewodniczącego, którym został Dariusz Domasiewicz z Przyjaznej Łomży (16 głosów za, 4 przeciw, 2 wstrzymujące i 1 nieważny).

Alicję Konopkę z KWW Mariusza Chrzanowskiego poparło jedynie 10 radnych. O godzinie 14:30 zarządzono 15-minutową przerwę w obradach.

Czy uda się wprowadzić porozumienie w życie i wybrać drugiego wice? Jeżeli tak, nazwisko trzeciego wiceprzewodniczącego (prawdopodobnie reprezentanta klubu Koalicji Obywatelskiej) poznamy na kolejnej sesji Rady Miasta.

[AKTUALIZACJA]

Andrzej Grzymała z KWW Mariusza Chrzanowskiego został drugim wicieprzewodniczącym. Grzymała zdobył 18 głosów poparcia.

Komentarze

  • oona

    • 4 mies. temu
    porażka...

Dodaj komentarz

© 2013 - 2019 xlomza.pl

Regulamin / Polityka prywatności i Cookies