Polski Dzień Bluesa

Polski Dzień Bluesa to święto zainicjowane przez Polskie Stowarzyszenie Bluesowe, obchodzone od 2005 roku w dzień urodzin legendarnego B.B. Kinga. Z tej okazji w całym kraju organizowanych jest wiele imprez i koncertów, które mają promować ten gatunek muzyki i kulturę z nim związaną.
MDK-DŚT i Nieformalne Środowisko Muzyków Łomżyńskich zapraszają na koncerty plenerowe od godz. 18.00. Na Starym Rynku w Łomży zagrają : MAD BEE, THE BLUES BAND, RY, HOLY WATER.

Druga część bluesowego święta odbędzie w sobotę (15.09) w Sali widowiskowej Centrum Kultury w Łomży przy ul. Sadowej, o godz. 14.00 rozpocznie się konkurs zespołów (481, LUCKY LOSER, PISIONT GROSZY,SLOW HAND, SYNDROM, WATERSIDE). Ogłoszenie wyników o 19.00 i koncert finałowy.

............... bez elementów bluesa nie byłoby muzyki popularnej, którą znamy dziś. Tradycja bluesa w Polsce jest dość krótka, ale bogata: wśród najbardziej znanych twórców znajdują się między innymi: Tadeusz Nalepa, Breakout, Leszek Cichoński, Krzak, SBB, After Blues, Zdrowa Woda, Kasa Chorych, Dżem, Nocna Zmiana Bluesa, Shakin’ Dudi, Free Blues Band, Obstawa Prezydenta, Heaven Blues, Mietek Blues Band, 48 Godzin, Hoo Doo Band, JJ Band, Why Ducky, Blues Doctor, Ślaska Grupa Bluesowa, Jan Gałach Band, Breakmaszyna, Forsal, Cotton Wing, Mr Big Jack, KSW4 i inni.

© 2013 - 2019 xlomza.pl

Regulamin / Polityka prywatności i Cookies