„EDWARD” – także na łomżyńskich drogach

Łomżyńscy policjanci przeprowadzili wczoraj działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przedsięwzięcie zorganizowano w ramach obchodów Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych pod nazwą „EDWARD”.

Seniorada 2017 na Starym Rynku

Na starym Rynku trwa kolejna edycja łomżyńskiej „Seniorady”. To impreza organizowana z myślą o trochę starszym pokoleniu mieszkańców naszego miasta. W tym roku impreza rozpoczęła się o godz. 11.00 i potrwa do 15:00.

83-latka straciła ponad 10 tysięcy dolarów

Policjanci ponownie ostrzegają przed przestępcami, którzy chcą wyłudzić pieniądze. Ofiarami oszustw „na policjanta” czy „na wnuczka” stają się najczęściej osoby starsze i samotne. Do takiego oszustwa doszło w Zambrowie. 83-latka straciła ponad 10 tysięcy dolarów.

MOSiR gospodarzem rozgrywek PZPN Młodziczek

Swój pierwszy wygrany mecz w rozgrywkach Polskiego Związku Piłki Nożnej mają już za sobą Młodziczki z klubu MOSiR Łomża. W ostatnią sobotę 16 września zespół dziewcząt rozegrał w Białymstoku mecze 2 turnieju ligi D1 MŁODZIK „MŁODZICZKI”. Dziewczynki trenują od niedawna ale mierzą się już z zespołami, które grają od kilku lat. Po raz pierwszy zawodniczkom udało się wygrać mecz 1:0 z Włókniarzem II Białystok. Na stadionie Włókniarza bramkę zdobyła Popkowska Kamila.

Kolizja na Sikorskiego

Dziś po godzinie 15.00 na ulicy Sikorskiego w kierunku Legionów (na wysokości Hali Targowej) doszło do kolizji drogowej. Aktualnie na miejscu zdarzenia prowadzone są czynności wyjaśniające okoliczności zderzenia. Część drogi była zablokowana.

Młodzi muzycy z Łomży - zobacz klip (VIDEO)

Przemek Piotrowski i Paweł Wiski, mieszkają w Łomży Na co dzień zajmują się szkołą, W miedzy czasie bawią się muzyką. Ich wspólna przygoda zaczęła się rok temu. Jak dotąd grają, głównie w szkole, na konkursach czy kameralnych koncertach. Ich twórczość możecie śledzić na portalu YouTube.

Inspektorzy budowlani poszukiwani do pracy

Urząd Miejski w Łomży ogłosił nabór na dwa wolne stanowiska inspektorów ds. budowlanych w Wydziale Inwestycji. Poszukiwane są osoby posiadające wykształcenie wyższe techniczne konstrukcyjno-budowlane, drogowe i sanitarne.

Kącik dla dzieci w Urzędzie Gminy

W budynku urzędu gminy, z myślą o maluchach, które wraz z rodzicami odwiedzają instytucję, powstał kącik zabaw dla dzieci. Dzięki temu miejscu, dzieci nie nudzą się, a rodzice mogą w tym czasie spokojnie wypełnić wnioski i formularze, mając swoje pociechy na oku.

Słońce i wiatr pracują dla MPK

Od początku września na bazie MPK działa instalacja fotowoltaiczna dostarczająca prąd na potrzeby zakładu. Panele fotowoltaiczne zostały zamontowane na istniejącym budynku myjni. Instalacja o mocy 28,6 kW dostarcza prąd dla całej bazy (budynek administracyjny, warsztat, myjnia, stacja paliw). Jedynie w bardzo pochmurne dni niedobór prądu jest uzupełniany z sieci energetycznej.

R3 v2