Czterokrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Łomży (Foto)

Gościem cyklu spotkań z młodzieżą organizowanych przez  Akademickie Państwowe Liceum Ogólnokształcące w Łomży była dzisiaj znakomita sportsmenka światowego formatu – Anna Jesień - polska lekkoatletka specjalizująca się w biegu na 400m przez płotki, wielokrotna mistrzyni Polski na tym dystansie, brązowa medalistka Mistrzostw Świata w Osace z 2007 roku, wielokrotna medalistka Mistrzostw Europy, czterokrotna reprezentantka Polski na Igrzyskach Olimpijskich (Sydney, Ateny, Pekin (5miejsce), Londyn).


-Przyjechaliśmy tutaj poopowiadać o tej zabawie w sport – zaczęła z uśmiechem na ustach Anna Jesień – zaczynałam w wieku 13 lat od SKS-ów, starów w zawodach przełajowych. Nauczyciel WF-u zaproponował mi treningi i tak się to zaczęło. Od razu wiedziałam, że sport to jest to co chcę robić dlatego trafiłam później do liceum sportowego gdzie zaczęłam trenować bardziej profesjonalnie – tam poznaliśmy się z moim mężem. Zaczynałam jako juniorka i nigdy nie myślałam,że pojadę na Igrzyska, liczyła się przyjemność i rywalizacja na zawodach.


Pani Ania zaczarowała słuchaczy opowiadaniem o swojej długiej i bogatej karierze. Dla wielu zgromadzonych osób jest ikoną lekkoatletyki i wzorem do naśladowania. Mówiła o tym jak ciekawe jest życie sportowca mimo wielu wyrzeczeń jakie to życie funduje. Uczniowie Liceum mogli usłyszeć relacje z wielu podróży, z  Igrzysk Olimpijskich, dowiedzieć się jak wygląda „duży sport” od zaplecza i "dotknąć” osoby, której kariera może być dla nich inspiracją.
Oprócz samego wystąpienia Anny Jesień odbyła się prezentacja uczniów, którzy już na początku swojej drogi sportowej mają w swoim dorobku medale Mistrzostw Polski. Są to:

Michał Wądołowski        III Miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych - 4x400
Kamil Bugnacki             III Miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych – 4x400
Klaudia Lanczewska       II Miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Karate