Pobiegną po zdrowie i 2 tyś. od Prezydenta

W sobotę 2 maja ulicami naszego miasta obędzie się Bieg Nadziei na dystansie 10 km. Do dzisiejszego dnia swój udział w nim zgłosiło około 150 osób. Na zwycięzców biegu, oprócz pamiątkowego medalu, czeka nagroda pieniężna w wysokości 1000 zł.

Dodatkowo najlepsi na mecie łomżyniak i łomżynianka otrzymają nagrodę w wysokości 2000 zł, ufundowaną przez Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. Impreza odbędzie się na Starym Rynku w ramach obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

W Biegu Nadziei swój udział zapowiedziały m.in. posłanka i była bokserka oraz kick-bokserka Iwona Guzowska, najlepsza łomżyńska lekkoatletka Justyna Korytkowska oraz brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w zapasach i wielokrotna brązowa medalistka Mistrzostw Europy Agnieszka Wieszczek - Kordus.

Bieg posiada atest trasy biegu ulicznego, wydany przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Odbędzie się następującymi ulicami naszego miasta: Stary Rynek – Giełczyńska – Szosa Zambrowska – Piłsudskiego – Zawadzka – Przykoszarowa – Pileckiego – Akademicka – Piłsudskiego – Zawadzka – Sikorskiego – Szosa Zambrowska – Giełczyńska – Stary Rynek. W godz. od 11:30 do 14:00 należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu na tych ulicach.

Bieg Nadziei poprzedzi uroczyste podniesienie flagi na masz na Starym Rynku o godz. 12:00 oraz Bieg z Biało – Czerwoną na dystansie 224 metrów, na który Prezydent Łomży zaprasza dzieci do lat 9. Każdy uczestnik otrzyma na starcie biało – czerwoną chorągiewkę, a na mecie pamiątkowy medal. Start tego biegu planowany jest tuż po podniesieniu flagi, około godz. 12:05. Bezpośrednio po nim, około 12:20 wystartuje Bieg Nadziei na dystansie 10 km, a pierwsi jego uczestnicy spodziewani są na mecie po około 35 minutach. W jego trakcie odbędzie się Mila Nadziei, czyli bieg dla młodzieży na dystansie 1852 metrów. Dotychczas zgłosiło się do niego 70 osób. Jego start zaplanowano około godz. 12:30. Około godz. 13:45 planowane jest wręczenie nagród zwycięzcom Biegu Nadziei.

Dla trzech najlepszych kobiet i mężczyzn Biegu Nadziei przewiano nagrody pieniężne w wysokości 1000 zł (I msc.), 500 zł (II msc.), 300 zł (III msc.). Dodatkowe nagrody pieniężne przewidziano w kategorii najlepsza łomżynianka, najlepszy łomżyniak: 2000 zł (I msc.) ufundowane przez Prezydenta Łomży, 500 zł (II msc.) ufundowane przez właściciela drukarni Libra Print, 250 zł (III msc.) ufundowane przez radnych Sejmiku Województwa Podlaskiego Marka Olbrysia i Kazimierza Gwiazdowskiego.

Imprezie towarzyszyć będą występy lokalnych artystów.
Organizatorami są Centrum Edukacji Medsialnej SpesMediaGroup oraz Urząd Miejski w Łomży.
Szczegóły dotyczące Biegu Nadziei dostępne są na stronie internetowej www.biegnadziei.pl.